Vali oma õli! Oliiviõli on oma antioksüdantide ja toitainete sisalduse poolest üks tervislikemaid õlisid maailmas

dieet

Autor: Heikki Mägi   www.kaalustalla.ee –

                                           Langeta kaalu tervislikult ja jäädavalt!

 

Oliiviõli on oma antioksüdantide ja toitainete sisalduse poolest üks tervislikemaid õlisid maailmas. Lihtsustatult- kõrge kvaliteediga külmpressitud oliiviõli (extra virgin) aitab sul elada pikemat ja tervemat elu.

Kahjuks on oliiviõlide puhul pettus päris tavaline. California Ülikooli uurijate poolt läbiviidud uuringu kohaselt on pooled turul ringlevatest „extra virgin“ õlidest väga kehva kvaliteediga ja kaugeltki mitte nii „extra virgin“.

Annan sulle 5 põhjust, miks peaksid veenduma, et su õli ikka on „extra virgin“.

1.      Oliiviõli on unikaalne.

Oliiviõli on unikaalne ning erineb teistest rasvadest märgatavalt. Oliividest õli kättesaamiseks kasutatakse lihtsat hüdraulika abil töötavat pressi. Tehnoloogia on umbes sama nagu tehakse värskelt pressitud apelsinimahla. Valmistatakse seda sellisel viisil just seetõttu, et kõik kasulikud ained ikka õlisse alles jääksid. Tööstuslikult valmistatud ehk rafineeritud õlid saadakse keemilise töötlemise tulemusena, see on madalama kvaliteediga, selle tootmine on odavam ja maitse on neutraalsem kui külmpressi õlil.

Itaalias on välja koolitatud lausa oliiviõli politseinikud, kes suudavad maitse ja lõhna järgi eristada originaaloliiviõli võltsoliiviõlist. Nimelt on Itaaliale juba pikka aega peavalu valmistanud Hispaaniast, Kreekast ja Tuneesiast sisse veetav oliiviõli, mida müüakse kui puhast külmpressitud oliiviõli, kuid tegelikult ei vasta see standardile ja tihti on sinna lisatud värvaineid, mis jätavad mulje, et tegu on kvaliteetse õliga.

Oliividest eraldatakse õli väga ettevaatlikult ja see sisaldab kogu „extra virgin“ paketti- hulganisti antioksüdante ning vitamiine nagu E, K, A ja D. Oliiviõli sisaldab ka suures koguses antioksüdant Q10, mis teadaolevalt aitab kaitsta südant ja leevendada kroonilisi põletikke.

 

dieet

2.  Oliiviõli tervistavad omadused on hästi teada.

Uuringud on näidanud, et Vahemere dieet, mis sisaldab suures koguses külpressitud oliiviõli, aitab vähendada südamehaigusi, alandada vererõhku, parandada glükoosi ainevahetust ning vähendada põletikke.

 

3.  Oliiviõli aitab ennetada diabeedi tekkimist.

Hiljutine uuring leidis, et oliiviõli aitab diabeedi 2. vormi põdevatel inimestel parandada insuliini tundlikkust ja vähendada oküdatiivset stressi. See viitab sellele, et dieet, kus on suurem osakaal just külmpressitud oliiviõlil, ennetab ateroskleroosi, südamehaigusi ja diabeeti. Samuti aitab võidelda ülekaalu ja toetab ainevahetust.

 

 4. Oliiviõli aitab ennetada rinna ja eesnäärme vähki.

Nimekiri oliiviõli kasulikkusest on väga pikk, ent väärib äramärkimist teadlaste huvi oliiviõli, kui rinna- ja eesnäärmevähi, ennetaja vastu. Oliiviõlis sisalduvad antioksüdandid toetavad immuunsüsteemi ja võivad ennetada vähi arengut.


5.  Vali kvaliteedilt parim õli!

Selleks, et saada oliiviõlist maksimaalset ja eelpoolmainitud kasu, vali kvaliteedilt kõige parem õli.

Mõned nipid, kuidas eristada kvaliteetset nigelast.

– Leia tootja, keda usaldada.

– Arenda välja maitsemeel tundmaks ära õige külmpressitud oliiviõli.

– Külmkapi test- kui sa paned oliiviõli külmkappi ja see ei muutu “paksemaks”, on see suure tõenäosusega segatud teiste õlidega.

 pilt: freedigitalphotos.net

 Originaalartikkel: http://www.kaalustalla.ee/blogi/vali-oma-oli/

 

{loadposition banner_artikkel}