Kompromissitu nauding – kas tõesti olemas? Moos fruktoosiga, kohv suhkruasendajaga, jogurt 0 % – kas kompromissitu nauding või lihtsalt reklaaminõks?

kaal

Kas tead, et madala kalorsusega dieet on kõige tõhusam?

Just sellepärast ostad viimasel ajal aina rohkem nn dieettooteid – light, rasvatu, suhkruta jne. Kuid täna hommikul avastasid, et oled jällegi 2 kilogrammi juurde võtnud! Kuidas on see võimalik?

 

Moos fruktoosiga, kohv suhkruasendajaga, jogurt 0 % – kas kompromissitu nauding või lihtsalt reklaaminõks?

 

Kas dieettooted tõesti aitavad kaalust alla võtta või on see müüt?

Rasvavaba toit on rikas süsivesikute poolest

Väherasvane toit ei anna inimesele täiskõhutunnet, lisaks sellele on ta veidi hapu ja mage ning ei maitse kõigile. Sageli lisatakse 0 % toodetesse natuke rohkem suhkrut, et muuta toit maitsvamaks. Selle tulemusena juhtub nii, et väherasvases jogurtis või kohupiimas on palju rohkem figuurile ohtlikke, kahjulikke süsivesikuid.

 

Mida teha?  Esiteks loe tähelepanelikult toote koostist – mida vähem ta sisaldab suhkrut, magus- ja E-aineid, seda parem. Teiseks, on olemas ka kasulikud süsivesikud. Näiteks selleks, et rasvavaba jogurt oleks rammusam, võib süüa teda koos täisteraleivaga või lisada jogurtisse veidi kaerahelbeid.



„Kerget” toitu sööd rohkem

 

Rasva- või suhkruvaba toit tunduvad meile täiesti ohutuna ning seetõttu sööme seda niipalju, kui süda soovib. Samas me ei mõtle, kui palju seejuures kaloreid ära sööme. Nüüd aga võrdleme paar light-toodet tavalistega.

 

1 lusikas tavalises majoneesis 93 kcal 2 lusikas väherasvases majoneesis 113 kcal
1 klaasis 3,2% keefiris 114 kcal 2 klaasis väherasvases keefiris 148 kcal
1 portsjonis 9 % kohupiimas 157 kcal 2 portsjonis rasvavabas kohupiimas 202 kcal
1 tassis 3,5 % piimas 124 kcal 2 klaasis 0,5 % piimas 144 kcal
1 lusikas 15 % hapukoores 24 kcal 2 lusikas 10 % hapukoores 36 kcal

 

Kerged toidud ergutavad organismi sünteesida rasva

Meie organism ei saa hakkama ilma rasvata. Seega kui toiduga ei saada piisavalt rasva, käivitatakse erilised keemilised reaktsioonid, mille tulemusena muudetakse rasvaks teised toitained(valgud, süsivesikud).

 

Mida teha?

Et mitte häirida ainevahetust, tuleks erineva rasvasusega toitu süüa vaheldumisi. Päevas vajab organism 15-30 grammi tervisele kasulikku küllastumata rasva. Need sisalduvad taimeõlis, pähklites, kalas ja mereandides.

allikas:internet

pilt: sxc.hu