Kuidas sügistalvisel perioodil SALE olla? 10 reegleid, et lihtsalt kontrollida oma kaalu nii sügise kui ka talve jooksul

dieet

Paljude naiste jaoks on sügis ja talv sellised aastaajad, kui nad võtavad kaalust juurde ega saa midagi selle vastu teha. On olemas hulk dietoloogide nõuandeid ning kindlaid metoodikaid, mida spetsialistid tavaliselt kaalu säilitamiseks soovitavad.

Eesti naiste sügistalvist menüüd iseloomustab rasva- ja süsivesikuterohke toidu kogus. Me püüame alateadvuslikult rahuldada oma nälga ebakasuliku toidu järele, mis on tekkinud põhiliselt kevadsuviste kaalulangetamiskatsete tõttu. Toome välja lühikese ja lihtsa juhendi, kuidas on siiski võimalik talvist kaalusuurenemist vältida.

1.Loobu talvel rasvavabadest dieettoodetest. Nii vastuoluline kui see ka ei tunduks, kuid peaksid eelistama tavalist, võib-olla vähemkasulikku toitu. Sel perioodil püüavad paljud naised kaalu suurenemise vastu võidelda, eelistades ebamaitsvaid dieettooteid. Sügistalvisele perioodile omase depressiooni korral on eriti raske sellist dieeti pidada.

2.Püüa vältida suhkru- ja rasvarikast toitu. Tegemist on sügistalvise ülekaalu peamise põhjusega

3.Ära tarbi toitu, milles on palju kaloreid, kuid vahe kasulikke toitaineid ja vitamiine. Ta on ju lihtsalt mõttetu, kuna ei tee organismile midagi head.

4.Salatitest peaks saama sinu lemmik toit! Külma ilmaga varustavad salatid sinu keha kasulike vitamiinide ja toitainetega, aidates seeläbi nii stressi kui ka ülesöömist vältida.

5.Kui valmistad köögiviljadest toitu, siis ära neid keeda, vaid eelista kas aurutamist või praadimist. Nii säilib rohkem kasulikke toitaineid.

6.Söö kindlasti hommikusööki, kuna peale ööd vajavad su rakud energiat.

7.Katsu süües mitte kiirustada. Söö aeglaselt, nautides toidu maitset.

8.Ära püüa langetada rohkem kui 1 kg nädalas. Kiirdieete on palju kergem suvel pidada. Talvel on see aga tõeline piin!

9.Kui sul tekib soov midagi süüa, siis mõtle sellisele toidule, mis sulle ei maitse. Mõtle sellele ebamaitsvale toidule senikaua, kuni söögisoov ära kaob. Selline nipp töötab paremini kui uni!

10.Planeeri iga oma toidukorda!

 

Järgides neid lihtsaid reegleid, on võimalik lihtsalt kontrollida oma kaalu nii sügise kui ka talve jooksul.

pilt: freedigitalphotos.net

allikas:internet

{loadposition banner_artikkel}