Ära tunne nälga! Kasuta neid nõuandeid ja su enesetunne paraneb!

dieet

pilt: freedigitalphotos.net

Autor: Heikki Mägi

  www.kaalustalla.ee –  Langeta kaalu tervislikult ja jäädavalt!

 

Kui tunned nälga, siis pole just kõige targem seda kustutada esimese ettejuhtuva toiduga. Kahe toidukorra vahel tihtipeale tekkivat näljatunnet saad targalt toitudes ära hoida.

Kasuta neid nõuandeid ja su enesetunne paraneb!

1. Jälgi, et toidus oleks piisavalt kõiki vajalikke toitaineid.

Nende all pean ma silmas nii rasvu, valke ja süsivesikuid. Ainult süsivesikuid süües tühjeneb kõht kiiremini. Selle asemel, et hommikul süüa kausitäis hommikuhelbeid, proovi omletti seemneleiva ja värske salatiga. Usu mind, päev saab hoopis parema alguse!

2. Söö rasvu.

Üldjuhul on meile kõigile tuttavad rasvavabad „ tibidieedid“. Ent rasvad toidus aeglustavad toidu seedumist ja aitavad seeläbi hoida sinu kõhtu täis pikemat aega. Kui sa rasvu ei tarbi, siis sinu võitlus keharasvaga ongi üks pidev kannatuste jada- on ju kõht kogu aeg tühi!

3. Söö valku

On leitud, et valgurikaste toiduainete söömine aitab vähendada magusaisu.

4. Süsivesikutest eelista kauemini imenduvaid süsivesikuid.

Kiirelt imenduvaid süsivesikuid tarbides langeb veresuhkur õige pea pärast söömist, mis viib reeglina järgmise maiustuseni. Asenda need täisteratoodete või köögiviljadega. Need on kiudainerikkad toiduained, mis tekitavad täiskõhutunde pikaks ajaks!

5. Joo vett.

Vee joomine aitab sul mingiks ajaks mao “ära petta”. Aga ära unusta, selleks sobib ikkagi ainult vesi, magusad joogid teevad kasu asemel kahju!

6. Hoia end tegutsemas

Olen seda enda peal reaalselt katsetanud. Pidevalt tegutsedes lähevad mõtted söögile suhteliselt harva ja plaanist kinni pidada märksa lihtsam!

7. Eelista söömist joomisele.

Kui tunned nälga, siis proovi see kustutada süües, mitte juues. Joogist saab keha ained kätte kordades kiiremini, kui süües.

8. Söö piisavalt

Üllatavalt tihti söövad inimesed enda kohta liiga vähe…. Milleks ennast piinata, kui tegelikult võid ja tervise huvides peadki sööma rohkem. Sellisel juhul on näljatunne mööödapääsmatu.

Originaalartikkel:  http://www.kaalustalla.ee/blogi/ara-tunne-nalga/

{loadposition banner_artikkel}