Milline võiks olla Sinu toitumine? ( müüdid ) Kas õhtuti söömine teeb paksuks?

dieet

pilt: freedigitalphotos.net

Autor: Heikki Mägi   www.kaalustalla.ee –

                                           Langeta kaalu tervislikult ja jäädavalt!

 

1. Õhtuti söömine teeb paksuks.

Selle, kas sa võtad kaalus alla või juurde, määrab ära ikkagi üleüldine toiduga saadava energia hulk. Vastupidi, õhtul peab sööma, eriti kui oled teinud raske treeningu.

2. Enne trenni ja trenni ajal on hea juua energiajooke.

Energiajoogid tõstavad vererõhku ja kiirendavad pulssi ja pole seetõttu treenijale mõistlik valik enne trenni ja trenni ajal tarbimiseks.

3. Kaalu kaotamiseks väldi süsivesikuid.

Selleks, et võtta edukalt alla vajad sa mõõdukalt nii süsivesikuid, rasvu ja valke. Äärmused pole kunagi tervisele kasulikud olnud. Süsivesikute puhul tasub vältida pigem kiiresti imenduvaid süsivesikuid (saiakesed, magus jne), mis täidavad kõhtu väga lühiajaliselt ja sunnivad uuesti külmkapiust avama.

4. Saun aitab rasva põletada.

Saunas käimise tagajärjel langeb kaal kiiresti just vedeliku arvelt ning sellel pole rasvapõletusega mingit seost.

5. Limonaad on kasulik ja hea janukustutaja.

Limonaadid ja muud karastusjoogid sisaldavad suures koguses suhkrut. Neid pidevalt ja suurtes kogustes tarbides tõuseb kehakaal kiiresti. Juua on ennast märksa lihtsam ülekaaluliseks kui süüa.

6. Enne trenni joo energia saamiseks spordijooki.

Kui jood enne trenni magusat suhkrurikast spordijooki, siis selle asemel, et sulle energiat anda, viib ta veel viimasegi. Veresuhkru tase langeb kiiresti ning kui uut lonksu ei järgne, läheb enesetunne nigelaks.

 

7. Kartulid teevad paksuks.

Kartulid sisaldavad teistest köögiviljadest küll rohkem energiat, kuid paksuks on kartulist ennast raske süüa. Kaalu tõstab üldjuhul ikkagi üleliigne päevane kalorihulk.

8. Gaseeritud vee joomine tõstab kaalu.

Gaseeritud vesi on tegelikult täiesti tavaline kalorivaba vesi. Mullide saamiseks gaseeritakse see lihtsalt süsinikdioksiidiga ja kehakaalu tõusu see kaasa ei too.

 

Originaalartikkel: http://www.kaalustalla.ee/blogi/toitumise-muudid-vol-2/

 

{loadposition banner_artikkel}