Eesti dieet: kestab 6 päeva ja võite kaotada kuni 5-6 kilo! Loe ja otsusta ise!

eesti dieet

pilt: freedigitalphotos.net

Kuid üllatuslikult on eestlastel ka oma dieet! Ja enamgi veel, see on ka väga kasulik. Eesti dieet kestab 6 päeva ja võite kaotada kuni 5-6 kilo! Niisiis, kui soovid proovida midagi uut ja samal ajal kasulikku ja tervislikku, proovi see dieet ära.


 Autor: Heikki Mägi

www.kaalustalla.ee – Langeta kaalu tervislikult ja jäädavalt!

 

Leidsin ühelt välismaiselt netileheküljelt ühe Eesti dieedi nimelise toitumiskava, millest ma polnud varem mitte midagi kuulnud ning otsustasin selle sõnasõnalt ära tõlkida. Huvitav, olen eestlane, kuid pole oma kodumaisest imedieedist midagi kuulnud.

Loe ja otsusta ise!

Mis siis on Eesti köögi juures nii erilist? Tegelikult on Eesti toit üsna maitsev, kuid välismaistele külalistele võib see toit ausalt öeldes olla hirmuäratav. Inimesed üldjuhul ei ole harjunud sööma marineeritud angerjat või sülti.

Ja on ütlematagi selge, et väga palju inimesi võpataks, kuuldes, et nende õhtuseks põhiroaks on verivorst.

Eestlaste toidulaual on üldjuhul liha, kartulid, juurviljad, must leib ja piimatooted. Taimetoitlus ei ole Eestis väga levinud. Eestlased valmistavad palju kodus süüa ja väljas söömine on rohkem levinud linnades, kust võid leida Hiina, Itaalia ja Mehhiko restorane.

Kuid üllatuslikult on eestlastel ka oma dieet! Ja enamgi veel, see on ka väga kasulik. Eesti dieet kestab 6 päeva ja võite kaotada kuni 5-6 kilo! Niisiis, kui soovid proovida midagi uut ja samal ajal kasulikku ja tervislikku, proovi see dieet ära.

1 päev:     6 muna ja 150 g keedetud kana.

2 päev:    500 grammi väherasvast kodujuustu ja 2 viilu musta leiba.

3 päev:   700 g keedetud kana ja 150 g tatart.

4 päev:   200 g keedetud riisi ja 300 grammi grillitud juurviljadega.

5 päev:   6 keskmise suurusega kartulid ja 1 klaasi väherasvast piima.

6 päev: õunad ja apelsinid.

Selle dieedi ajal võite juua palju gaseerimata vett, rohelist teed sidruniga ning ühe tassi kohvi ilma suhkruta.

 

Tõlkija poolt veel lõplikuks kommentaariks, et tervisliku dieediga küll mingil juhul tegu ei ole ja raske on aru saada ka dieedi põhimõtetest.

Ühel päeval soovitatakse tarbida ainult enamjaolt valgurikkaid toiduained, teisel jälle süsivesikurikkaid ning kolmandal päeval mõlemaid.

Arusaamatuks jääb ka see, kuidas seda päevast lubatud toitu sööma peaks, kas ühe toidukorrana või jagatuna päeva lõikes väiksemateks toidukordadeks.

 

Lubatud 5-6 kg kaob ilmselgelt tänu nälgimisele ja seepärast seda kellelegi isegi patriotismist järgi proovida ei soovita!


Tõlkinud veebileheküljelt Howtolosebelly.com Heikki

Originaalartikkel: http://www.kaalustalla.ee/blogi/eesti-dieet/

{loadposition banner_artikkel}