Millist dieeti valida, neid on ju nii palju!? Ainult õigesti valitud dieet aitab ülekaalu vastu!

dieet

pilt: sxc.hu

Praeguseks on leiutatud suur hulk erinevaid dieete. Ainuüksi dieetide klassifitseerimine nõuaks mitu raamatut, rääkimata kõigi nimetuste loetlemisest. Kuid vaatamata sellele eksisteerib siiamaani liigse kaalu probleem! Ainult õigesti valitud dieet aitab ülekaalu vastu! Kuidas aga leida seda õiget?

1. Parim dieet on tasakaalustatud ja mitmekesine, st peab sisaldama järgmisi tooteid: liha, kala, piim ja piimatooted, kõrrelised, puder, puu- ja köögiviljad. Selline dieet varustab organismi vajalike valkude, süsivesikute, rasvade, samuti vitamiinide ja mineraalainetega.

2. Päevane kaloritarbimine peab olema 200-300 kcal väiksem kui kalorikulu. Dieet, mis näeb ette vaid 800-1000 kcal söömist päevas ei ole tervislik ning häirib organismi tasakaalu.

3. Väga tähtis on regulaarne toitumine. Töötava inimese jaoks on kõige mugavam süüa neli korda päevas. Kõige tervislikumad variandid on järgmised:

a) Hommikusöök – 25 % kogu päeva kaloritest

Lõunasöök – 35 %

Õhtuoode(kella 16-17 paiku) – 15 %

Lõunasöök(mitte hiljem kui 2 tundi enne magamaminekut) – 25 %

b) Hommikusöök – 30 %

Lõunasöök – 35 %

Õhtusöök(kella 18 paiku) – 30 %

Viimane toidukord(enne magamaminekut: puuviljad, mahlad või piimatooted) – 5 %

4. Vältida tuleb järgmisi tooteid:

* maiustused: suhkur, mesi, moos, kommid, šokolaad, jäätis, konserveeritud puuviljad, mahlad

* saiakesed

* rasvane vorst, või, pekk

Neid võib küll mõnikord süüa, kuid vähestes kogustes.

5. Ära unusta organismi puhastamist.

Üks kord nädalas soovitatakse korraldada organismi puhastamist. Näiteks võib toituda ainult värskete puu- või köögiviljadega, samuti on väga efektiivne nn „piimadieet”(päeva jooksul ei tohi midagi süüa, võib juua 1 l piima, samuti võimalikult palju vett ning rohelist teed), viimasel ajal on populaarseks saamas ka sidrunidieet.

6. Kõige efektiivsem on järkjärguline kaalulangetamine.

Loomulikult on võimalik kaotada kahe või isegi ühe nädalaga 5-10 kilogrammi, kuid sellest kaalust moodustavad suure osa vesi ning lihasmass, seega taastuvad kaotatud kilogrammid välkkiirelt.

Ülemaailmse Terviseorganisatsiooni andmetel on kõige optimaalsem kaalu langetamise kiirus 500-600 grammi nädalas.

7. Dieet peab olema ka maitsev!

Dieet peab valmistama rõõmu – vali selline, kus on palju tooteid, mis sulle maitsevad. Mõnikord võib endale lubada ka paar kommi või natuke mett – see ei mõju figuurile halvasti, küll aga tõstab tuju ning annab jõudu uuteks kangelastegudeks!

allikas:internet

 

{loadposition banner_artikkel}