Treening enne hommikusööki?

tervis

pilt: freedigitalphotos.net

Autor: Heikki Mägi      www.kaalustalla.ee – Langeta kaalu tervislikult ja jäädavalt!

 

Paljud fitnessitreenerid soovitavad suuremaks rasvapõletuseks treenida kohe hommikul ilma söömata…

Sattusin peale uuringule, mis tõestab vastupidist. Uuringu eesmärk oli võrrelda rasvade ainevahetust pärast hommikust treeningut. Testis osales kokku kaheksa tervet noort meest.

 

Ühel juhul treeniti tühja kõhuga, teisel juhul pärast väikest hommikusööki. Võrreldi söömise või mittesöömise mõju hapnikutarbimisele (VO2) ja leiti gaasivahetuse suhe (respiratory-exchange ratio),mis tähendab sissehingatava hapniku (O2) ja väljahingatava süsinikdioksiidi (CO2) suhet.

Seda suhet saab kasutada määramaks, millist kütust (kas süsivesikuid või rasvu) kasutatakse energia saamise eesmärgil.

Kõik katsealused sooritasid kaks identset treeningut (36 min jooksmist jooksulindil, pulsisagedusel 65% maksimaalsest südamelöögisagedusest). Ühel juhul siis nälgivates tingimustes ning teisel juhul pärast hommikusööki.

„Kõht täis“ grupil suurenes märgatavalt nii hapnikutarbimine kui ka gaasivahetuse suhe võrreldes nälgiva grupiga.

12 tundi pärast treeningut oli „kõht täis“ grupil hapnikutarbimine jätkuvalt kõrgem, ent gaasivahetuse suhe oli märgatavalt madalam kui nälgival grupil, mis viitab suuremale rasvade kasutamisele.

Järeldati, et kui soovitakse teha mõõdukal pulsisagedusel „rasvapõletust“, siis tühja kõhuga treenimine  ei aita kaasa rasvade põletamisele pärast treeningut.

 

Vastupidi- enne treeningut peab sööma väikese toidukorra!

 

Originaalartikkel:  http://www.kaalustalla.ee/blogi/treening-enne-hommikusooki/

 

{loadposition banner_artikkel}