Viimasel ajal on kunstküüned saamas aina populaarsemaks. Kunstküüned on tugevad, pikad, veetlevad – kõik kadestavad… Kunstküüntel on aga nagu ikka igal asjal oma plusse ja miinuseid.
+ Plussid
Kõigile pole looduse poolt antud pikki, ilusaid küüsi. Kaasaaegne kosmetoloogia lahendab seda küsimust lihtsalt ja kiiresti: lähed salongi, üks-kaks ja ongi sul superkenad küüned!
Kunstküüned kaitsevad pärisküüsi UV-kiirguse, olmekeemia, löökide ja kahjulike väliskeskkonnamõjude eest.
On täheldatud, et kunstküünte regulaarsel kandmisel paraneb pärisküünte seisund märgatavalt.
+ Minused ja probleemid
Kunstküüned nõuavad küünte erilist hoolikat töötlemist. Salongis neid lõigatakse ja töödeldakse, paljud aga, kes panevad küüsi ise(kodus) ei tee kõike õigesti, tulemuseks on küünte mikrotraumad, mida pole küll märgata, aga mis võivad paremal juhul põhjustada põletikke.
Halvemal juhul sattuvad nendesse pisihaavadesse pisikud ja oledki saanud endale seenehaiguse. Algab küünestruktuuri hävimine. Ma ei taha ära hirmutada, lihtsalt hoiatan ette – kui tahad endale kunstküüsi, mine ilmtingimata salongi!
Samas kui tahad endale kunstküüsi selle pärast, et pärisküüned tunduvad olevat hästi nõrgad, tuhmid, kollased – ei tasu kunstküüsi panna, alguses peab enda küüned terveks ravima, leidma küünte nõrkuse põhjuse, muidu võib küünte seisund minna veelgi nigelamaks.
Kunstküüsi ei soovitata ka raseduse ja lapse imetamise ajal, samuti ülitundlikkuse korral. Soovitatav on küüsi ette valmistada paar päeva enne kunstküünte pealepanemist.
Kokkuvõtteks on siis see, et kunstküüntel on nii plusse kui miinuseid. Tore on, kui kunstküüned toovad Teie küüntele kasu + ideaalse maniküüri lummav ilu, aga peab vältima ebameeldivaid kõrvaltoimeid. Räägitakse küll, et ilu nõuab ohvreid, aga parem on hakkama saama ilma ohvriteta.
Kui panete endale esimest korda kunstküüsi peale, ei tasu valida väga pikki küüsi. Enne kunstküünte pealepanemist (st ühtlasi ka salongi minekut) ei soovitata kasutada õli ega kreemi.
Kunstküünte hoolduse kuldreeglid:
•Kunstküüned on küll head ja kenad, aga NAD EI KASVA NAGU PÄRISKÜÜNED, seega tuleb iga 2-3 nädala tagant korrigeerida nende pikkust, seisundit. Korrigeerimine tähendab ühtlasi ka salongi minekut.
•Kunstküüned näevad välja hästi terved ja tugevad, aga kahjuks EI OLE NAD SEDA. Ärge kasutage neid tööriistade asemel, vältige lööke, kriimustusi. Pidage meeles, et kunstküüne vigastused paljastavad kaitsetut õrna pärisküünt( Enne kunstküünte pealepanemist eemaldab meister küüne ülemise läikiva kihi, mis on mõeldud küüne kaitseks).
•Hoidke eemale leegist – kunstküünte pealepanemiseks kasutatakse erilist liimi, mis võib kergesti süttida.
+ Geel või Akrüül?
Akrüül +
Küüned näevad väga loomulikud välja
Vastupidavus (kunstküüsi võib kanda 3-4 kuud!)
Painduvus(tähtis probleemsete küünte korral)
Küünte eemaldamiseks piisab niisutada küüned erilise vedelikuga
Akrüül –
Ebameeldiv lõhn küünte pealepanemise ja modelleerimise ajal (haiseb ainult lahusti, mitte küüned)
Geel +
Lahusti ega küüned ei oma mingit lõhna
Ei kaota läiget peale küünelaki eemaldamist lahustiga
Geel –
Halb painduvus – modelleerimise võimalused piiratud
Ära võtta saab ainult viilimise teel – sellega võib vigastada ka pärisküüsi
Raskem peale panna + keeruline kuivatada
Valik on aga teie! Materjali valimisel peaks arvestama ka võimalikku allergiat materjali vastu.
pilt: ilusalong afrodita