Kunstküüned: müüdid ja tegelikkus

kunstküüned



Seltskonnas liikudes hakkasin aina rohkem tähele panema, et paljud naised kannavad kunstküüsi. Mõtlesin, et võiks endale ka paigaldada. Muidugi mina, uudishimulik inimene, hakkasin alguses koguma informatsiooni. Enda meelehärmiks avastasin, et konkreetseid nõuandeid internetis ei ole.

Imestasin ka selle üle, et ilusalongides eriti ei konsulteerita: kui tahad kunstküüsi, siis kohe paigaldatakse, aga mingeid nõuandeid(isegi raha eest) ei jagata. Siis otsustasin ise katsetada.

 

Minu eksperiment kestis mitu kuud, nüüd annan aru tulemustest.



Esimene müüt

Kuna küünte paigaldamine on alati samasugune protseduur, siis ei ole erilist vahet, mis meistri poole pöörduda.

Reaalsus

Kunstküünte ja nail-arti paigaldamist võiks julgelt nimetada „ilumeistrite kõrgeima pilotaaži” elementideks. See tähendab, et meister peab olema vilunud.

Pidage aga meeles, et raha siin midagi ei tähenda. Võite kulutada tuhandeid kroone, aga paari päeva möödudes peate uuesti ilusalongi suunduma. Hoopiski teine olukord: üks meister tuleb teile koju, 250 krooni eest paigaldab kunstküüned ja lisaks teeb ka iluprotseduure.

Järeldus

Parem on minna ilusalongi või siis selle meistri juurde, keda on mõni sõbranna soovitanud.



Teine müüt 

Akrüül on geelist parem või vastupidi

 

Reaalsus

Akrüül- ja geelküünte vaheline sõda jätkub juba mitmendat aastat. Mõlemad kuuluvad oma keemiliselt koostiselt samasse aineklassi ja ega nende omadused eriti ei erine. Ainuke erinevus seisneb valmistamisviisis. Üldiselt aga – valik on teie!

 

Akrüül +

Küüned näevad loomulikumad välja

Vastupidavus(kuni 3 kuud)

Painduvus(tähtis probleemsete küünte korral)

Küünte eemaldamiseks piisab erilise vedelikuga niisutamisest



Akrüül –

Ebameeldiv lõhn küünte pealepanemise ja modelleerimise ajal, mida põhjustavad lahusti omadused

 

Geel +

Lahusti ega küüned ei oma mingit lõhna• Ei kaota läiget peale küünelaki eemaldamist lahustiga

 

Geel –

Halb painduvus – modelleerimise võimalused piiratud• Ära võtta saab ainult viilimise teel – sellega võib vigastada ka pärisküüsi• Raskem peale panna + keeruline kuivatada



Kolmas müüt

Kunstküüned on kahjulikud

Reaalsus

Kunstküünte paigaldamise ajal on pärisküüned kindlalt kaitstud. Ka pärast paigaldamist mõjuvad küüned teineteisele hästi.

Kahjustatud pärisküüned omandavad aja möödudes õige kuju ja värvi, lakkavad kestendamast ning pärast eemaldamist  rahuldavad kõige nõudlikumaidki tütarlapsi.

Tähtis

Suhkrutõve, nahahaiguste, liigesepõletiku, vereringehäirete ja seenehaiguste all kannatavatele ning rasedatele naistele ei soovitata küünepikendusi paigaldada.

Neljas müüt

Kunstküüntega võib ennast vigastada

Reaalsus

Kunstküüntega pole põhimõtteliselt võimalik ennast haavata, sest nemad on väga nürid. Aga selles müüdis on ka natuke tõde: esimestel tundidel pärast paigaldamist võivad küüned kriimustada.



Viies müüt

Kunstküüned murduvad kiiresti

Reaalsus

Kunstküüned on vägagi tugevad, muidugi tingimusel, et nende valmistamisel on kasutatud kvaliteetseid materjale. Murdumist võivad põhjustada käte liigne higistamine, hormoonide ja rasestumisvastaste preparaatide manustamine, mõnikord ka rasedus.

Kokkuvõtteks

Kui kunstküüned on hakanud riknema, murduma vmt, siis põhjust tuleb otsida kas küünetehnikus või oma tervises.

Kuues müüt

Kunstküüned nõuavad pidevat professionaalset hooldust

Reaalsus

Tõepoolest, kunstküüsi on vaja korrigeerida 2-4 korda nädalas, aga sama lugu on ju ka pärisküüntega. Isegi kõige odavam küünelakk püsib kunstküüntel tervelt kaks nädalat.



Seitsmes müüt

Kunstküüntel on ainult head omadused.

Reaalsus

Kuigi kunstküüned ei ohusta tervist ega ilu, peab neid ikkagi perioodiliselt ka hooldama ning mõnikord ka eemaldama. Pideva kandmise korral, tuleks nendest kord kahes-neljas aastas vähemalt kaheks nädalaks (2 nädalaks kuni 3 kuuks – sõltub sellest, kui kiiresti küüned kasvavad) loobuda.

Kaheksas müüt

Kuna küünte pikendamine on kahjutu, siis võin iga nädal kunstküüsi uuesti peale panna.

Reaalsus

Jah, kunstküünte paigaldamine on ohutu, aga iganädalane paigaldamine võib muuta pärisküüned nõrgemaks(sest paigaldamisel küünepinda viilitakse). Pealegi, ega ilusalongi teenused odavad ei ole.



Üheksas müüt

Kui ma ei jää tulemusega rahule, siis võin kodus küüned iseseisvalt eemaldada

Reaalsus

Seda ei tohi mingil juhul teha. Sellega võite oma pärisküüsi tõsiselt kahjustada. Muidugi, kui olete ise küünetehnik, siis miks mitte!

Kümnes ja viimane müüt

Küünte pikendamine jalgadel on mõttetu nali.

Reaalsus

Kui kuulsin esmakordselt sellest teenusest – umbes 7 aastat tagasi – , siis mõtlesin ka, et see on lihtsalt nali. Järele mõeldes otsustasin, et see on paljudele naistele justkui pääseteeks.

Jutt käib muidugi probleemsetest küüntest.  Vägagi aktuaalne on see teenus ka suvel, kui kõik naised tahavad ideaalselt välja näha.



Meelespea

Ärge püüdke paigaldada kunstküüsi kodus, pöörduge ilusalongi.

Kui pärast kunstküünte paigaldamist on teie enda küüned läinud kollaseks, siis võimalik, et protseduuri ajal on küüne alla sattunud õhk või niiskus – siin ei ole midagi kohutavat, siiski peaks uuesti ilusalongi pöörduma.

Töö tulemus sõltub mõistagi meistrist: tema kogemustest, fantaasiast ja tähelepanust, aga ei tasu süüdistada ainult teda. Vastutus nii kunst- kui pärisküünte seisundi eest langeb ka kliendi peale. Hea meister soovitab, kuidas küüsi hooldada, hea klient aga järgib neid nõuandeid.

Pidagu meeles ka oma organismi eripärasusi. 7 % naistele ei sobi akrüül ja samuti  7 %-le geel.

 

Ilusaid küüsi kõigile!

allikas:internet

pilt: pixabay.com