VENITUSARMID – miks nad tekivad ja kuidas nendega võidelda?

venitusarmid



Venitusarmid ehk striiad võivad tekkida vaatamata vanusele naha ülevenituse tagajärjel. Alguses on striiad punakaslillad, kuid hiljem hakkavad järk-järgult muutuma heledamaks ning lõppude lõpuks on nad nahaga peaaegu ühte värvi.

Venitusarmid tekkimise põhjusi on mitmeid: hormonaalne aktiivsus sugulise küpsemise või raseduse ajal, järsud kaalukõikumised, kiire kasv, endokrinoloogilised haigused, mõnikord ka kindlad ravimid.

Venitusarmidega on kokku puutunud 83 % naistest ning paljud neist juba puberteedieas. Naistel tekivad striiad kõhule, puusadele, rindadele, tuharatele ja reitele.

Tegemist on tõsise kosmeetilise probleemiga, sest striiadest, eriti sügavatest, on peaaegu võimatu täielikult lahti saada. Kuid õige hoolduse ja raviga on võimalik peatada uute venitusarmide tekkimisprotsessi ning muuta vanad peaaegu nähtamatuks.



Eelkõige tuleb konsulteerida endokrinoloogi ja günekoloogiga – veendumaks, et striiade tekkimise põhjuseks ei ole mõni endokrinoloogiline haigus(erilist tähelepanu pöörata kilpnäärmele). Mõne haiguse avastamisel tuleb koheselt asuda selle ravile.

Venitusarmide ravimiseks on kaks võimalust:

1)

Kasutada ilusalongide või kirurgi teenuseid.

Laserravi – stimuleerib kollageeni moodustumist naharakkudes ning tänu sellele aitab parandada naha seisundit.

Keemiline koorimine – protseduur teostatakse erinevate hapetega, võimaldab ühtlustada nahastruktuuri.

IPL (intense pulse light) – IPL ravis kasutatakse spetsiaalselt filtreeritud väga tugevat laiaspektrilist valgust, mis juhitakse sähvatustena läbi jaheda safiirkristalli nahka.



2)

Teha regulaarselt massaaži, suurendada füüsilist koormust ning korrigeerida toitumisharjumusi.

1-2 korda nädalas tuleb süüa merekala, mis sisaldab kasulikke kollageeni ja elastiini moodustumist stimuleerivaid rasvhappeid.

Sööge iga päev kaeraputru! Kaer on rikas räni poolest ning aitab ainevahetust tasakaalustada ja seega striiade tekkimist ennetada. Pöörake tähelepanu ka pähklitele.

Naha jaoks on tähtis õige kaaliumitasakaal organismis. Piirake soola tarbimist ning sööge rohkem kaaliumit sisaldavaid tooteid, nagu aprikoosid, rosinad, kuivatatud puuviljad ja pirnid.

Alustage hommikut kontrastse dušiga, mis mõjub soodsalt vereringele.

-Samuti on kasulikud meresooladega koorivad kreemid, mida saab ka kodus valmistada(segada 1-2 supilusikat lisanditeta meresoola ühe supilusika vahukoorega, lisada 3 tilka A-vitamiini. Kanda kreem masseerides probleemsetele piirkondadele, loputada alguses sooja veega ja siis kummelitõmmisega.)

Tasub kasutada ka massaažiharja ning spetsiaalseid venitusarmidevastaseid tooteid.

 

allikas: internet

pilt: dreamstime.com