Valime sukkpükse õigesti! Kõiki sukkpükse võiks jaotada kahte rühma: klassikalisteks ja fantaasiasukkpüksteks

sukkpüksid valida

Sukkpükstele pööravad mehed tähelepanu palju varem kui iseloomule ja teistele naise headele külgedele. Sellepärast moodustavadki sukkpükside kulud päris suure osa iga kaasaegse naise eelarvest. Sukkpüksid on efektiivne võrgutamise relv!

Tänapäeval on saadaval väga palju erinevaid sukkpükse: iga naine leiab endale midagi sellist, mis on justkui mõeldud temale.

Sukkpüksid erinevad kuju, värvi, koostise, otstarve, kvaliteedi, hinna – seda loetelu võiks jätkata lõpmatuseni.

Eesmärgiks on aga valida parimad sukkpüksid – see pole sugugi lihtne, isegi spetsialist ei suudaks orienteeruda. Sukkpükside õige valik aga kindlustab nii pika teenistusaega, mugavust ja kõige tähtsamat – ilu ja veetlust!

Kõiki sukkpükse võiks jaotada kahte rühma: klassikalisteks ja fantaasiasukkpüksteks. Klassikalised on kas mustad, hallid või beežid. Fantaasiasukkpüksid on kõik ülejäänud: erinevat värvi, mustri ja faktuuri , pildi või aplikatsiooniga. Mustriks on tavaliselt lilled, geomeetrilised kujundid, hieroglüüfid jne. Kui tahate soetada just selliseid sukkpükse, peate arvestama järgmist:

• Tumedad vertikaalsete triibudega sukkpüksid muudavad jalgu visuaalselt pikemaks.

• Vastupidi, heledad horisontaalsete triibudega muudavad jalgu visuaalselt tüsedamaks.

• Täidlaste jalgadega naised ei peaks kandma võrkjaid sukkpükse. Neile sobiksid rohkem just klassikalised sukküksid: tumedad, ilma mustri ega pildita.

• Fantaasiasukkpükse kantakse kinniste või poolkinniste kingadega.

SUURUS

Sukkpükside suuruse määramiseks peaks teadma pikkust, kaalu ja puusaümbermõõtu. Mõnedel sukkpükstel märgitakse S-XL suuruseid, tavaliselt aga kasutatakse 1-5 suurusi. Neid kasutatakse kogu maailmas. Kui Te kahtlete, siis võtke pigem suuremaid sukkpükse. Ei tasu osta väiksemaid sukkpükse – need rebenevad kähku.

TIHEDUS

Sukkpükste tihedus ei ole seotud elastaani kogusega koostises. Tihedust määrab lõnga paksus. Tiheduse tähistamiseks kasutatakse mõisteid „DEN” ja „DTEX”.

1.   „DEN” on 9 km pikkuse lõnga(millest sukkpükse valmistati) kaal grammides

2.   „DTEX” on 10 km pikkuse lõnga kaal grammides.
3.   6-17 DEN ehk õhukesed sukkpüksid ja põlvikud kõlbavad palaval suvepäeval, restorani, üritusele.
4.   20-70 DEN poolläbipaistvad – sügis + kevad
5.   50-250 DEN – talveks. Sellised sukkpüksid sisaldavad ka mikrokiudu, puuvilla, villa.

Kui sukkpükstel on suur tihedus(DENides), ei pruugi nad olla läbipaistmatud. See on eksiarvamus. Näiteks 70 DEN on läbipaistvad, 40 DEN aga peaaegu mitte. See sõltub mitte DENidest, vaid koostisest.

Kui tahate valida kvaliteetseid sukkpükse:

• pakend peab olema uus, sellel peab olema märgitud ka tootja, suurus, DEN, koostis ja värv. Sukkpüksid karbis, mis on üldiselt odavamad, on ka vähem kvaliteetsed.
• Korrigeerivatel ja toetavatel sukkpükstel on olemas kiillapp, kallimatel on see puuvillast.

• Kvaliteetsetel sukkpükstel on vöö laiusega 3-4 cm, sel juhul istuvad sukkpüksid hästi, ei libise alla. Samuti on sukkpükstel tavaliselt varvaste osa tihedam, siis ei tule augud liiga kähku.

Kvaliteetsed sukkpüksid on üks asi, teine asi on sukkpükste hooldamine.

Sukkpükse tuleks pesta käsitsi temperatuuril kuni 30 kraadi, kasutada ainult nõrku pesemisvahendeid, mingil juhul mitte kasutada valgendavaid pesupulbreid. Kui tahate pesta sukkpükse masinas, siis peaks neid panema eraldi võrkjatesse kotidesse. Peale pesemist sukkpüksid kuivatatakse käterätikuga. Sukkpükse ei tohi kuivatada radikatel ega päikesel. Enne sukkpükside panemist võtke kõik ehted kätest ära. Olge eriti ettevaatlkud, kui Teil on pikad teravad küüned.

Sukkpükside tootmises loetakse liidriks Itaaliat. 

pilt: MabelAmber/ pixabay.com

Allikas: ajakiri “Pesu ja sukkpüksid”

 

{loadposition banner_artikkel}