Arvatavasti teab tänapäeval igaüks, mis on tselluliit. Teatakse ka seda, et selline „tore kaaslane” on peaaegu igal naisel, pealegi et 90 % neiusid ja naisi pärast 16. eluaastat muretsevad oma figuuri pärast ning püüavad vähemalt korra dieeti pidada.
Kosmetoloogid väidavad, et maailmas pole ühtegi naist, kes oleks täiesti kindel, et temaga seda õnnetust iialgi ei juhtu. On olemas mitu teooriat, miks tselluliit tekib just naise kehal, kuid kindlalt ei tea keegi.
Vaatamata sellele, et sageli kaasneb tselluliit liigse kaaluga, ei johtu ta alati ainult sellest. Tõepoolest, kõhnad naised puutuvad tselluliidiga palju harvemini kokku, aga siiski mõnikord puutuvad. Kõige tähtsam on õige toitumine, mis varustaks organismi kõigi vajalike toitainetega: näljutamise asemel püüa toituda tervislikult! Kui tselluliidiprobleem on sinu jaoks aktuaalne, järgi meie nõuandeid!
1.
Massaaž meresoolaga
Selline protseduur aitab tugevdada sidekude probleemsetes piirkondades. Peale protseduuri mine duši alla ning kasuta kehakreemi.
2.
Jooks ja kõnd lihaste jaoks
Ennetamaks rasva ja vee ladestumist, peab kord 2-3 päevas tegelema spordiga. Tselluliidi vastu on kõige efektiivsemad jalgrattasõit, ujumine, tervisejooks või –kõnd, samuti spetsiaalne võimlemine.
3.
Rasvasest loobumine
Püüa piirata loomset rasva sisaldava toidu tarbimist. Küpsetatud, hautatud ja aurutatud toit on kasulikum kui praetud. Ära söö palju šokolaadi.
4.
Massaaž eeterliku õliga – efektiivne vahend tselluliidi vastu
Selline protseduur „põletab” rasva probleemsetes piirkondades. Massaaž on tõhusam eeterliku õliga – eriti kasulikud on roosi- ja aniisiõli. Sega 10 tilka eeterlikku 50 ml nisuiduõliga.
5.
Ravisavi ja kummel
Muuta naha elastsemaks ning leevendada turseid aitab järgmine retsept: sega ravisavi sooja kummelitõmmisega pehmeks massiks, kanna probleemsetele tsoonidele ning lase kuivada. 20 minuti möödudes pese sooja veega maha.
6.
Kokteil-rasvapõletaja
Sega 1 klaas petipiima purustatud aed- ja metsmaasikate ning mustikatega. Marjad normaliseerivad rasvkude struktuuri, petipiim aitab seedimisele kaasa.
7.
„Ilusalat” kapsast
Söö rohkem värsket valget kapsast, mis soodustab rasva põletamist ja liigse vedeliku väljaviimist, mis tähendab, et aitab ravida tselluliiti.
8.
Kuivharjamine pesukindaga
Kuivaharjamist peab tegema iga päev – las ta muutub harjumuseks nagu hammaste pesemine. Pärast protseduuri mine duši alla ning kasuta kreemi.
9.
Vetikad muudavad naha ilusaks!
Paljud vetikaliigid aitavad eemaldada nahast toksiine. Tee kompress vetikatest ning kata pealt kilega.
10.
Värske õhk ja liikumine
Kui me veedame palju aega istudes ning hingamine on pinnapealne, halveneb ajapikku vereringe. Selle tulemusena moodustuvad happed, mis pidurdavad ainevahetust. Lühike jalutuskäik aitab võitluses tselluliidi ja ka liigsete kilogrammide vastu!
11.
Puuviljad suhkru asemel
Söö suhkru, kookide ja tortide asemel rohkem puuvilju. Nad aktiviseerivad ainevahetust, soodustavad seedimist ja sisaldavad ka palju vitamiine, mida tänapäeva inimene nii hädasti vajab.
12.
Kontrastse duši kasulikkusest
Ta aitab parandada vere mikrotsirkulatsiooni rasvkoes. Protseduuri lõpetab külm vesi.
13.
Ränihape
Ränihape muudab naha elastsemaks. Palju sisaldub teda hirsis ja ka toidulisandites.
14.
Täna söön kartulit
Nii hämmastav, kui see ka poleks, aitab ka kartul tselluliidi vastu: nimelt ta pinguldab nahka ning temas sisalduv kaalium viib organismist välja liigset vedelikku. Kuid praetud kartulil ja krõpsudel puuduvad need kasulikud omadused…
15.
Vitamiin C iga päev
Sidekoe tugevdamiseks ja elastsuse suurendamiseks on vaja C vitamiini. Päevase vajaduse katab 50 grammi paprikat, 50 g mustasõstart või kibuvitsatõmmist 25 grammist kuivadest viljadest.
16.
Organismi puhastamine
Organismi peab aeg-ajalt puhastama, et välja viia kõik kahjulikud ained. Hea abiline on kaselehtede tõmmis. Söögikordade vahel peab jooma 1 klaasi sooja tõmmist. On ka teisi: näiteks leesikatee. Ravikuuri maksimaalne pikkus on 4 nädalat.
17.
Porrulauk – parim rasvahävitaja
See köögivili sisaldab palju rauda, magneesiumi ja kaltsiumi – aineid, mis lagundavad rasva. Lisaks sellele sisaldab porrulauk ka eeterlikke õlisid, mis stimuleerivad ainevahetust.
18.
Soolestiku regulaarne töö
Väga tähtis on soolestiku normaalne funktsioneerimine. Selleks peab sööma kiudaineterikast toitu, tegelema spordiga ning vajaduse korral võib juua paakspuu või senna tõmmist.
19.
Võitlus stressi vastu
Stress, ärevus, rahutus ja muud emotsionaalsed pinged mõjutavad ka organismis toimuvaid protsesse. Keha reageerib sellele liigsete happereaktsioonidega, mille tulemusena häiruvad ka teised biokeemilised protsessid ning nende järel ka naha FUNKTSIOONID. Siit on järeldus, et stress põhjustab tselluliiti.
Järgides eeltoodud nõuandeid, saavutad soovitud tulemust, uued harjumused ja tervislik eluviis aitavad vältida stressi ja tselluliiti ka tulevikus!
allikas: internet
pilt: pixabay.com