Terved küüned: küünehooldusnipid. Lahendus on lihtne – osta apteegist vitamiine, juua rohkem piima, ning süüa kaltsiumirikast toitu

küüned nipid

Küünehooldus varem ja praegu on kaks eraldi mõistet. Varem piisas ainult küünte perioodilisest lõikamisest, tänapäeval mõistab iga neiu ja naine, et küüned vajavad rohkemat.

Ilusad küüned on iga naise visiitkaardiks. Küünte seisund räägib ka väga palju inimese tervisest.

Ilusate küünte 5 kuldreeglit:

 

1.    Mõnedel on pikad ja tugevad, teistel aga nõrgad küüned. Mõned ütlevad, et pole lihtsalt looduse poolt antud pikki ilusaid küüsi, aga tegelikult sõltub see rohkem meist, kui loodusjõududest. Küünte jaoks on väga tähtsad kaltsium ja A vitamiin.

Kui organismis on kaltsiumi ja A vitamiini puudus, siis ei tasuks unistada ilusatest küüntest ja ühtlasi ka juustest. Lahendus on tegelikult väga lihtne – osta apteegist vitamiine, juua rohkem piima, ning süüa kaltsiumirikast toitu. Muidugi ei märka mingit tulemust nädala pärast. Peab olema kannatlik!

Tähtsamateks ja parimateks kaltsiumiallikateks on piim ja piimatooted:

100 ml pastöriseeritud piima sisaldab 128 mg kaltsiumit.

Rasvases kodujuustus(100 g) on 150 mg, rasvatus või väherasvases 120 mg.

Kõige kaltsiumirikkamad on aga juustud.

100 g juustus on üle 1000 mg puhast kaltsiumit!

Kaltsiumiallikaks on ka kala.

Leivas, saias ja pudrus on vähe kaltsiumit(20-30 mg 100 g kohta), ka hernes sisaldab suhteliselt vähe kaltsiumit(55 mg), kusjuures need tooted takistavad kaltsiumi vastuvõtmist organismi poolt.

 

Täiskasvanud inimene vajab ~ 800 mg kaltsiumit ööpäevas.

 

A-vitamiini nimetatakse ka „kasvuvitamiiniks“ Leidub paljudes puu- ja juurviljades, piimatoodetes, munades, KALAÕLIS.

Number 1 on siis vitamiinid. Kui tarvitate piisavat kogust vitamiine, siis paraneb mitte ainult küünte seisund, vaid ka juuksed, hambad + hea tuju on kindlustatud!

 

2.   Kunstküüned – õigesti pealepandud kunstküüned ei riku, vaid kaitsevad Teie küüsi UV-kiirguse, löökide, olmekeemia jm eest. Aga just ÕIGESTI pealepandud. Seega sõna „kunstküüned“ peaks ühtlasi võrduma sõnadega „salong“, „meister“, „hooldus“. Kunstküünte eemaldamine on ka üks raske tegevus ja selleks, et mitte rikkuda pärisküüsi peaks ka minema salongi.

Aga ka valesti tehtud maniküür võib põhjustada rohkesti probleeme. Seega tehes maniküüri kodus, tuleks meeles pidada:

Lõigata ja viilida tohib ainult kuivi küüsi.

Küünte töötlemine käib ühes suunas( mitte aga nii nagu paljud teevad – viilides sinna ja tagasi, uuesti sinna ja tagasi jne)

Odavad küünelakid rikuvad küüsi, enne tumeda värvi pealekandmist peaks panema ka läbipaistva aluslaki, muidu läheb küüs kollaseks.

 

Ärge kasutage metallist küüneviili – see rikub küüsi. Küüsi peab lõikama vähemalt kord kahe nädala jooksul

 

3.   Paar korda nädalas on kasulik teha nn vanne käte jaoks. Selleks lisage sooja vette meresool ja hoidke selles küüned 10-15 minutit.

Soe oliiviõli stimuleerib küünte kasvu. Soojendage supilusikas oliiviõli ja kandke see küüntele, kergelt masseerides.

Mõnus ja kasulik küüntele on järgmine tegevus: Lõigake üks sidrun pooleks ja pange sõrmeotsad igasse poolde. Sidrunimahl muudab küüsi valgemaks ja tugevamaks!

 

Aga ärge unustage kätekreemi! Tore, kui see on toitev ja niisutav kreem. Hästi mõnusad on nn. küünte- ja kätekreemid.

 

4.      Seenehaigused. Sageli valesti tehtud maniküür, kunstküüned, vigastused, keemia jm võivad põhjustada mikrohaavasid, mis omakorda põhjustavad ka seeni. Statistika järgi on seentega kokku puutunud iga teine inimene. Siin pole Teil enam midagi teha. Kui tekib kahtlus, tuleb kohe minna vastava arsti juurde(antud juhul dermatoloog), kes teab kindlasti, mida tuleks teha.

 

5.  Viimane soovitus on lihtne: kasutage kodus kummikindaid!

pilt: moshehar/ pixabay.com

 

{loadposition banner_artikkel}