Sageli on raske seletada mehe ja naise vahelise sümpaatia põhjusi. See ongi loomulik, sest tihti johtub meeldimine feromoonidest, saladuslikest „armastuse hormoonidest“.
Kirss.Net räägib sellest, kuidas kasutada feromoone, et saada veelgi seksikamaks.
Mehe südame võti
Austria juristi Albin Schrami ajalooliste dokumentide erakollektsioonis on olemas Napoleon Bonaparte’i kiri, milles prantsuse väejuht kirjutab oma kallimale Josephine’le: „…tulen homme koju, ära õhtul ennast pese…“
Kus asub siis mehe südame võti? 1942. aastal avastas Šveitsi keemik Vladimir Prelog androstenooni ehk erilise aine, mida toodab mehe organism, et köita naiste tähelepanu.
Feromoonide avastamine on kinnituseks, et eksisteerib armastus esimesest silmapilgust ja kui olla täpsem, siis „armastus esimesest nuusutamisest“.
Feromoonid on lendlevad ained, mis suurendavad seksisoovi nii naistel kui meestel. Feromoonid toodetakse apokriinsetes higinäärmetes ning inimesel on ninas eriline organ feromoonide vastuvõtmiseks.
Viimane edastab signaale mitte ajukoorele, vaid koorealustele retseptoritele ning just seetõttu ei suuda ükski inimene kontrollida feromoonide mõju. See protsess toimub alateadvuse tasemel.
Tööpõhimõte
Seksuoloogid väidavad, et meestel ja naistel tekkivad feromoonid erinevalt. Nii eraldatakse need meestel koos higiga kogu nende elu vältel, kuid naistel suureneb feromoonide tootmine tsükli 14. päeval ehk ovulatsiooni ajal.
Just sel ajal on eriti suur tõenäosus rasestuda. Niisiis on loodus ette näinud, et just nendel päevadel köidab naine mehi, et saaks pärast lapsi sünnitada.
See aga tähendab, et mehi erutab eelkõige naise organismi seisund, välimus ja muud faktorid on teisejärgulised.
Teadlased on veendunud, et naistele mõjuvad nii meeste kui ka teiste naiste feromoonid. Tõsi küll, erutuse asemel tekitavad viimased võistlussoovi. Naised konkureerivad alateadvuslikult omavahel meeste pärast.
Meestel suurendab feromoonide tootmist hoopis stress. Nende organism püüab justkui näidata oma üleolekut.
Seksikas parfüüm
Tänapäeval on saadaval palju feromoonidega parfüüme.
Enamasti on need kallid, kuid inimesed jäävad rahule. Üks sai lahendatud oma perekonnaprobleemid, teine võitis oma armastatu tähelepanu.
Feromoonidega parfüüm mõjub 6-8 tundi. Kuid parema efekti saavutamiseks soovitatakse lõhna kanda randmele, sest seal asuvad veresooned naha lähedal ning lõhnal on ka tugevam mõju ümbritsevatele inimestele.
Kuidas aga kasutada enda keha poolt toodetud feromoone? Parfümeerid soovitavad kanda naturaalsest kangast riideid ning rohkem suudelda.
Suudlused on parim võimalus edastada sümpaatsele inimesele rohkesti feromoone. Veelgi rohkem, kui sa tahad leida oma härra Õige, siis peaksid mõneks ajaks loobuma antiperspirantidest ning leppima higilõhnaga.
Loomadel omavad feromoonid veelgi suuremat mõju: üksnes nende abil valitakse endale paaritumispartner. Võrreldes loomadega suudavad inimesed oma seksisoovi paremini taltsutada.
Kui sa aga kahtled kallima truuduses, siis nuusuta tema juukseid. Võõra naise feromoonid tekitavad teises naises viha. Samas ei tasu abueluküsimustes üksnes nina usaldada.
allikas: internet
pilt: pixabay.com