Meeldiv ja kasulik, eeterlikud õlid, vannipiimad, -vahud, -soolad. Näiteks teeõli on antibakteriaalse toimega, puhastab sügavalt nahka

eeterlikud õlid

Vannivahud & vannipiimad

 

Vannivõtmine ei ole lihtsalt niisama mõnulemine, vaid üks lihtsamatest ja tõhusamatset terviseprotseduurisest. Aga lisades vette meresooli, eeterlikku õli, võib suurendada efekti veelgi.

Alustada tuleks ikka vannivahust, kuna see on üks populaarsemaid. Muidugi, vannivaht ei ole raviv, vaid eelkõige puhastav vahend. Lisaks vahutavatele ainetele, sisaldavad vahud ka niisutavaid lisandeid, taime- ja puuviljaekstrakte ja aromatisaatoreid, mida saadakse okaspuudest, taimedest ja puuviljadest. Praegu on eriti populaarsed puuviljalõhnad.

Vastupidiselt vannivahtudele vannipiimad ei puhasta, vaid toidavad ja niisutavad nahka. Vannipiimad valmistatakse piimaproteiinide alusel, sisaldavad taimeõli, ekstraktid ja vitamiinid. Vannipiimad muudavad vannivõtmise mõnusaks tegevuseks!

Räägitakse, et Egiptuse kuninganna Kleopatra armastas võtta nn Kleopatra vanne, kuhu ta lisas piima, mett, oliivi- ja eeterlikku õli.

 

Mereosake mahedas vees

 

Soolane merevesi sisaldab ioodi, kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, väävlit, erinevaid mineraale. Kõik need kasulikud ained kiirendavad ainevahetuse protsesse ja tõstavad immuuniteeti. Nii et, võttes meresoolaga vanni, varustame oma organismi ja vanni kõigi nende kasulikute ainetega. Lisaks sisaldavad kõik soolad naatriumit, mis pehmendab vett ja hoiab ära naha kuivamise. Soolaga vannid lõdvestavad lihaseid, rahustavad närvisüsteemi ja leevendavad pingeid, samuti stimuleerivad vereringet, kiirendavad rakkude uuenemise protsessi ja aktiviseerivad naha ainevahetust. Vannisoolad vähendavad valu ja ravivad ka palju haigusi.

Ravimiseks on parem võtta naturaalset meresoola ilma lõhnata. Näiteks on head Surnumere vannisoolad. Lõdvestamiseks sobivad hästi eriliste eksootiliste lõhnadega vannisoolad.

Tänapäeval on väga populaarsed värvilised soolad puuvilja- ja lillelõhnaga. Selleks et anda sellistele sooladele värvust, nendesse lisatakse erinevad värv- ja lõhnaained. Seega ei soovitata osta väga odavad vannisoolad, kuna nad võivad sisaldada ka palju keemilisi, mitte eriti kasulikke aineid. Kvaliteetsemad(tavaliselt st ka kallimad) on ka tavaliselt kasulikumad.

Kristallilised või pulbritaolised vannisoolad lahustuvad vees kiiresti ja märkamatult. On olemas ka nn vahutavad vannisoolad. Neid müüakse tabletides või pallides. Neid nimetatakse ka geiserites, sellised soolad annavad massaažiefekti. Kahjuks, sellised soolad sisaldavad tavaliselt liiga palju värv- ja lõhnaaineis, seega parimaks variandiks jääb ikka klassikaline kristalliline vannisool.

 

Eelmine jutt kraadides ja grammides

 

Et vannisool tooks maksimaalset kasu, tuleks järgida mõned lihtsad reeglid:

Kui tahate lõdvestuda ja varustada oma organismi kasulike mikroelementide ja mineraalide, siis vee temperatuur ei peaks olema üle 35-40 kraadi.

Soola kontsentratsioon – 8-15 g/l. Jalgade vereringe kiirendamiseks peaks vee temperatuur olema 40-45 kraadi.

Soola kontsentratsioon kuni 30 g/l. Rohkem soola pannakse küünte tugevdamiseks.

Vee temperatuur peaks olema 35-40 kraadi. Soolad kasutatakse ka kompressidel külmetuste, paistetuste, põletike ja haavade ravimisel.

 

Vann ravitaimede leemiga – kasulik ja lihtne kehahooldus.

 

Selleks, et valmistada sellist vanni ette, tuleks võtta 1 kg peenestatud taimi, kallata sinna 3-4 liitrit külma vett, jätta 5-10 minutiks.

Seejärel soojendada vett ja lasta keeta 5 minuti jooksul ning jätta 10 minutiks.

Kui vanni ettevalmistamiseks pole aega, siis võib lihtsalt panna taimi marlisse ja riputada see kuuma veega kraanile. Sellise kotikesega võib ka masseerida keha peale dušivõtmist.

Vannivõtmiseks kasutatakse ernevaid taimi – kõik sõltub sellest, millist efekti tahetakse saavutada. Näiteks, kosmeetilise vanni jaoks sobib hästi 1/2 klaasi lavendliõisi + 1/2 klaasi kummeli õisi + samapalju kaerajahu, roosilehti ja kuiva piima. Toniseeriva vanni jaoks soovitatakse rosmariini ja puju.

Piparmünt sobib hästi külmutuse, pärnapuu õied unetuse, salvei ja tammepuukoor ahendavad tõhusalt poore.

 

Lisame õli

Eeterlikud õlid pole kunagi odavad olnud, eriti siis kui see on tõesti “naturaalne” toode. Kuid ühe vanni jaoks on vaja vaid 5-10 tilka.

Kõik eeterlikud õlid omavad meeldivat lõhna, on raviomadustega, niisutavad hästi nahka, seepärast neid soovitataksegi eelkõige kuiva nahaga inimestele. Pärast sellist vanni pole vaja kasutada kehakreemi. Tõsi küll, nahapuhastamiseks pole selline protseduur mõeldud, seega soovitatakse enne vannivõtmist keha hoolikalt pesta.

Eeterlike õlide kasutamisel on vaja meelse pidada, et see lahustub kiiresti vees, seega enne kasutamist tuleks see lahustada näiteks piimaklaasis või taimeõlis. Samuti müüakse praegu erilisi palle, mille sees on eeterlikud õlid. See on üks parimatest variantidest, kuna siis säilitab õli kõik oma parimad omadused ja ei lahustu nii kiiresti vees.

 

Mõnus & kasulik lõhn

 

Igal eeterlikul õlil on oma otstarbe, neid kasutatakse mitte ainult vannilisandina vaid ka nagu lõhnateraapia vahendina.

Kummeliõli rahustab ja leevendab peavalu
Mandariiniõli rahustab ja värskendab, selle aur aitab seedimise probleemide korral
Eukalüptiõli ravib kümutust ja hingeteede haigused
Piparmündiõli värskendab, aitab seedimise probleemide korral
Roosiõli tõstab tuju ja pehmendab nahka
Sandlipuuõli muudab kuiva nahka pehmeks ja lõdvestab
Rosmariiniõli on hea desinfitseerija, on stimuleeriva toimega
Teeõli on antibakteriaalse toimega, puhastab sügavalt nahka
Apelsiniõli (magusa apelsini) kasutatakse seksuaalse aktiivsuse stimuleerimiseks
Laimiõli aitab rakkude uuenemisele kaasa, alandab vererõhku
Greibiõli kasutatakse ülekaalu ravimiseks, samuti massaaži ajal, selleks et leevendada lihasvalu ja -pingeid pärast füüsilist aktiivsust. Aitab ravida vistrikulist nahka, sobib hästi rasvase näonaha hoolduseks.
Ingveri eetrelik õli aitab reuma ja artriidi korral, vähendab väsimust ja lihasvalu

pilt: Monfocus/ pixabay.com

 

Allikas: Ajakiri “Спрос”

http://www.spros.ru

 

{loadposition banner_artikkel}