Kuidas tööotsingutes edukas olla?

mees ja naine

On üldteada fakt, et praegusel perioodil on keeruline tööd leida. Majandus teeb oma trikke ja sina seda üksikisikuliselt muuta ei saa. Küll on aga võimalik muuta enda tööotsinguid tunduvalt efektiivsemaks ning hankida töökoht ühiskonna üldise seisundi kiuste.

*Lihvi oma CV-d.

CV ei tohiks olla lihtne loetelu aspektidest sinu minevikus, mis võimaldaksid sul soovitavat tööd teha. Pigem võiks see olla meisterlikult kokku pandud dokument sinu isiklikust missioonist. Proovi öelda vajalikke asju ilma igavaks muutumata.

 

*Täiusta oma kaaskirja.

Kaaskiri võiks välja näha selline, nagu oleks ta kokku pandud just soovitavat ametikohta silmas pidades. See ei tohi olla liiga üldine ja mittemidagiütlev. Muidugi ei kirjuta sa iga kord täiesti uut kirja, ent pisut võiks maad kuulata ning konkreetse organisatsiooni eripärasid silmas pidades oma baaskirja täiendada.

 

*Ära jäta oma CV-sse kirjavigu.

See on äärmiselt ebaprofessionaalne. Miks peaks keegi palkama töötaja, kes ei suuda isegi oma teksti vigadeta edasi anda?

 

*Loo erinevaid lähenemisnurki.

Oma minevikku kokku valetada pole hea mõte, ent erinevatele positsioonidele kandideerides tuleks kindlasti erinevaid aspekte rohkem välja tuua.


*Loo erinevaid lähenemisnurki
.

Oma minevikku kokku valetada pole hea mõte, ent erinevatele positsioonidele kandideerides tuleks kindlasti erinevaid aspekte rohkem välja tuua.

 

*Vaata kõigepealt ringi oma tutvusringkonnas.

Paljud ametid liiguvad tuttavatelt tuttavatele, mis on tööandja poolt ka arusaadav – inimest tundes on tema palkamine riskivabam. Seega levita teavet oma tööotsingutest sõprade-tuttavate hulgas.

 

*Tunne huvi.

Olles saatnud oma CV või käinud tööintervjuul, aga olles veel vastuseta oleks mõistlik ise huvi üles näidata. Saada viisakas kiri ning kinnita oma huvi konkreetse positsiooni vastu.

 

*Valmista ennast tööintervjuuks ette.

Vii ennast kurssi ettevõtte varasemate ja aktuaalsete tegemistega, tutvu ka sellega, millise pildi nad ise endast on proovinud luua. Mõtle läbi võimalikke küsimusi, kui vaja siis harjuta intervjuud enne mõne sõbra abiga. Proovi mõelda ka uusi perpektiive ettevõtte tuleviku jaoks.

 

Töö hankimine on keeruline ka majanduslikumalt kergemal ajajärgul, seega tasuks ülesannet tõsiselt võtta ning pisut rohke ettevalmistusele aega kulutada.

 

link: http://olenmees.ee/kuidas-toootsingutes-edukas-olla