Kas peab kaaluma ennast iga päev?

kaal

Vaatamata sellele, et tead, et ei pea, ei suuda sa sellest loobuda. Selline kaalumine ei anna mingeid reaalseid andmeid, vaid vastupidi võib osutuda väga kahjulikuks: ta võib rikkuda sinu tuju ja enesehinnangut tublisti alandada.

Igapäevased kaalu kõikumised on täiesti normaalsed, sest sõltuvad joodud vee kogusest organismis, ja ei ole edu ega kaotuse näitajaks.



Alustame veest. Vesi on eluallikas. Inimese organism koosneb 60-70 % veest.

Veekogus organismist sõltub otseselt sellest, kui palju sa jood ja sööd. Nii imelik, kui see ka ei tunduks, aga mida vähem vett sa jood, seda rohkem hakkab organism seda tagavaraks koguma ja sa kaalud rohkem.

Lahendus on lihtne – joo rohkem vett!

 

Soola (NaCl) ülejääk organismis põhjustab samuti veehulga suurenemist.

Üks teelusikas soola sisaldab 2000 mg Na, inimese päevane naatriumi vajadus on aga 1000-3000 mg, nii et seda normi on kerge ületada.

Pane tähele ka seda, et toidu soolasus ei näita alati soolasisaldust: ka magedana tunduv toit võib sisaldada rohkesti soola.



Samuti suureneb kaal enne menstruatsiooni, sest organism varub vett.

Selleks, et seda vältida, peab tegelema spordiga, jooma rohkesti vett ja sööma vähem soola.

 

Samuti unustame, et ka toit kaalub palju.

Nii võib lõunasöök kaaluda umbes 2,2 kg. Mõistagi, kui kaalud ennast kohe pärast söömist, siis tundub, et sa olevat juurde võtnud.

 

Millised järeldused saame teha?

→ Enda igapäevane kaalumine ei anna reaalset ettekujutust kaalu muutusest.

→ Võimatu on kaotada või võtta juurde 1-2 kg päevas. Kõige karmimad dieedid, mis lubavad 4-5 kilogrammist kaotust nädalas, peavad silmas mitte ainult rasva põletamist, vaid ka lihasmassi vähendamist, mis ei ole sugugi hea.

 

allikas: internet

pilt: Daniel Dan outsideclick from Pixabay