Paljud arvavad, et raha kokkuhoidmine on mõttetu tegevus ning ei tasu sõita teise linna otsa või koostada nimekirju, hoidmaks kokku 100 krooni. See on eksiarvamus! Püüa kas või üks kuu kokku hoida ning loe pärast kokku, palju sa raha säästsid.
Bensiin
Need, kes sõidavad autoga, peaksid kogu aeg võrdlema hindu erinevates tanklates. Kuigi mõnikord tundub, et hinnad on kõigil samad, esineb siiski mõningaid erinevusi. Esmapilgul tühisena tunduv erinevus aitab kokkuvõttes suhteliselt palju raha kokku hoida.
Kuid ei tasu minna äärmustesse ning osta bensiini kahtlastes tanklates, kus hind on natuke madalam, kuid kütuse kvaliteet jätab soovida paremat. Ebakvaliteetne bensiin saab kiiremini otsa ning võib kahjustada autot. Ära unusta ka sooduskaarti!
Aeglane = odav
Mida aeglasemalt sõidad, seda vähem kulutad ja seda ohutum on sõit. Muidugi ei tasu sõita maanteel 50 km/h, lihtsalt püüa piirkiirust mitte ületada.
Kallis õhk
Kas teadsid, et konditsioneer kulutab 5-20 % kütusest? Kasuta konditsioneeri ratsionaalsemalt, siis kulutad ka vähem.
Ilma järskude liigutusteta
Järsk start ja pidurdus kulutavad palju kütust. Püüa sõita ühtlase kiirusega, ettevaatlikult ja tasakaalukalt. Niiviisi hoiad kokku kuni 30 % kütusest.
Rehvirõhk
Sageli on just liiga kõrge rõhk rehvides kõrge kütusekulu põhjuseks.
Sõida rongiga
Mõnikord on palju mugavam ja kiirem sõita elektrirongi kui autoga. Niiviisi hoiad kokku nii raha kui aega ja närve, sest ei pea hommikul ummikutes seisma.
Sõida sõbrannaga koos
Kui sa elad sõbranna või töökaaslasega ühes linnaosas, siis on mõistlikum sõita mõnikord koos – näiteks esmaspäeviti sinu auto ja teisipäeviti tema omaga. Või siis, kui sõidate taksoga, siis tellige üks takso kahe peale.
Osta uus aku
Kui sulle tundub, et mobiili aku saab liiga kiiresti tühjaks, ära jookse kohe uut telefoni valima. Uus aku maksab ainult 100-200 krooni.
Suhtle interneti teel
Kui sinul on kodus internet ja välismaal elaval sõbral samuti, siis saate tasuta rääkida. Selliseid programme on praegu palju: Skype, msn.
Hoia elektrit kokku
Näiteks vannitoas ja tualetis pole vaja võimast 100 Wt elektripirni. Neid võib julgelt asendada 40-60 Wt-sega. Elutuppa osta energiasäästlik lamp.
Lülita arvuti alati välja, sest nn ooterežiim paisutab kodust elektriarvet, kuna arvuti kulutab edasi energiat, vaatamata sellele, et seda ei kasutata.
Jälgides neid nõuandeid, hoiad raha kokku ja säästad loodust!
allikas: internet
pilt: pixabay.com