Temperamenditüübid on sangviinik, melanhoolik, koleerik ja flegmaatik, kuid nn puhtaid tüüpe esineb üliharva, me kõik oleme segu nendest tüüpidest, lihtsalt mõnda on meis rohkem ja mõnda vähem.
Dietoloogid väidavad, et igale temperamenditüübile sobib kindel dieet.
1. Sangviinik
Olles tasakaalukas, suudab sangviinik pikka aega dieeti pidada. Ta eelistab eksootilist ja ebatavalist toitu. Sageli süüakse liigseid kaloreid just gurmaansete kastmete ja muude lisanditega.
Sangviinik peaks pöörama rohkem tähelepanu enda valmistatud roa koostisainetele, sageli sisaldavad need kas liiga palju rasva või suhkrut. Mis puutub dieeti, siis peaks valima sellise, mille roogade valmistamine võtab palju aega.
2. Flegmaatik
Flegmaatik on rahulik, alati tasakaalukas, visa ja püüdlik töömees. Tal on kerge jääda rahulikuks isegi rasketes elusituatsioonides.
Selline inimene sööb pigem paljast leiba, sest ei viitsi midagi valmistada. Flegmaatik võtab juurde sagedaste vahepalade arvel, mis tavaliselt sisaldavad ainult šokolaadi, võileiba või krõpse. Mõistagi on selline toitumine ebatervislik.
Flegmaatik peab koostama oma programmi, mida tuleks rangelt jälgida, sööma 2-3 korda päevas, aga täisväärtuslikult. Flegmaatikule sobib kõige paremini supi- või pudrudieet.
3 Melanhoolik
Süvendada melanhooliku looduslikku pessimismi rangete ja pikkade dieetidega oleks liiga julm. Seepärast peaks melanhoolik valima kiirdieedi ning lisada ratsiooni puuvilju, mett ja natuke maiustusi.
Melanhooliku tuju tõuseb märgatavalt väikesest šokolaaditükikesest või 2-3 küpsisest. Koos sellega tekib soov olla sale ja aktiivne, tegeleda spordiga.
4. Koleerik
Koleerilise temperamendiga inimene on keevaline ja tormakas, seepärast ei viitsi ta kunagi täisväärtuslikku toitu valmistada, vaid sööb kiirtoitu ja poolfabrikaate, mille valmistamine ei võta nii palju aega.
Olemaks sale, peaks koleerik kandma kaasas puu- ja köögivilju, vältima krõpse ja maiustusi. Samuti tasub kulutada natuke aega, et valmistada midagi tervislikumat. Kui koleerikul on raha, siis on heaks mõtteks tellida endale valmistoidud restoranist, kuid valima peaks kõige tervislikumad.
Koleerikule sobib igasugune dieet, kus peab lugema kaloreid.
Pilt: pixabay.com
Allikas: Stylemania KM