Paljud paarid otsustavad vabaabielu kasuks. Vabaabielu: kas peavalu või vitamiin?

armastus



Mendelssohni pulmamarssi on viimasel ajal kuulda aina vähem, sest paljud paarid otsustavad vabaabielu kasuks.

Kas see on uus inimkonna arengu suund või siis põgenemine vastutusest? Nagu alati on mündil kaks poolt.

 

Plussid

Paljud paarid peavad vabaabielu seadusliku abielu harjutamiseks. Noored inimesed tahavad elada natuke koos, kogeda kooselu võlusid ja puuduseid.

Ning alles siis, kui esimesed tülid on möödas, vanduda igavest truudust.

Kellelegi ei ole saladuseks, et vabaabielu eelistavad just mehed, sest nende arvates olevat see palju väiksem vastutus. Seaduslik abielu võrdsustatakse ahelate ja vabaduse piiramisega.

Niisiis palubki mees elada natuke aega lihtsalt koos abiellumata. Siis aga juhtub see, mis tavaliselt juhtubki. Ning naise jaoks muutub pluss suureks miinuseks.



Miinused

Mehe vastutustunde puudumine ei ole just kõige meeldivam vabaabielus elava naise jaoks. Statistika järgi otsivad kõige rohkem uusi seiklusi, intriige ja suhteid just vabaabielus elavad mehed.

Kui vabaabielus elava mehe käest küsida, kas ta on abielus, siis vastab too kõige tõenäolisemalt, et mitte, samal ajal, kui tema sõbranna räägib, et on.

Vabaabielu mõjutab halvasti tundlike tütarlaste tervist ja psüühikat: pidev ebamäärasuse tunne võib viia kroonilise stressi väljaarenemiseni.

Tegelikult aga, pole see asi üldse nii hull – nii mõnelegi naisele piisab vabaabielust, kuid selliseid on ainult 15%.

Veel üks pikantne küsimus, millele peaks mõtlema, on ühisvara. Mis juhtub, kui viie aasta möödudes, otsustab teinepool lahkuda? Kuidas siis jagada ühisvara?

Varaga seonduvate vaidluste puhul on paremas seisus abielus olevad inimesed, sest poolte osad vara suhtes jagunevad pooleks, ei oma tähtsust kumb on sooritanud ostutehingu või kumma nimele vara kantakse.

Mis puutub vabaabielusse, siis olenevalt sellest, kumb pooltest vara muretses, selle omaks see ka jääb.

 

allikas: internet

pilt: pixabay.com