Dieedi läbimine on raske, kuid veelgi raskem on mitte murduda peale diieedi lõppu.
Statistika näitab, et 90-95% inimestest, olles edukalt paar kilo dieedi käigus maha võtnud, on siiski kokkuvõttes lõpetanud oma endise kehakaaluga või isegi suurema kaaluga.
Üritame aru saada, miks see juhtub. Meie keha harjub dieedi ajal töötama ökonoomsemalt ja vähendab metabolismi taset. Kui väga täpselt mõõta kehatemperatuuri, võib näha, et dieeti puhul väheneb keha temperatuur keskmiselt paari sajandiku kraadi võrra.
Kogeme pidevat väsimust, uimasust- meie organism üritab meid energiat säästma panna ja sageli peame sellele alluma…
Dieedid hoiavad meie keha veel pikka aega samas režiimis peale dieedist väljumist. Aga peaaegu tervet ülejääki (ülejääk võrreldes sellega, mida me tarbime dieedi ajal) hakkab nüüd keha endasse talletama.
Mõned väga lugupeetud teadlased usuvad, et aju alateadvus “mäletab” sellist näljaperioodi ja annab käsu teatud kehasüsteemidele tekitada “ettenägematute kulude reserv”, et keha oleks valmis uueks selliseks perioodiks.
Ja mida tihedamini ja kauem me jäigal ja tasakaalustamata dieedil oleme, seda tugevamateks need aju poolt väljastatud käsud muutuvad.
Kuidas siiski väljuda dieedist? Kuidas jõupingutusi nõudnud tulemusi hoida?
Esimene reegel: Ära rahune!
Teine reegel: sujuvalt ja järk-järgult.
Aga sel juhul mitte kõik korraga, vaid 1-2 toote kaupa päevas! Sama kehtib ka dieedi ajal keelatud toodete kohta.
Esiteks valige kasulikud, vitamiinide ja mikroelementide poolest rikkad tooted: ürdid, puuviljad, juurviljad (nii toored kui ka ümbertöödeldud), tailiha (kuid mitte vorste ega konserveeritud tooteid), lahjad piimatooted, juust ja kohupiim.
Aga saiakeste, kookide, pasta, peekoni, suitsutatud ja teravate vürtside tarvitamist on parem edasi lükata (parem on küll tegelikult nad üldse ära unustada).
Sõltuvalt dieedist võib sellest väljumine võtta aega 2-3 kuni 7-10 päeva. Mida pikem ja karmim on dieet, seda sujuvam peab olema sellest väljumine.
Selle aja jooksul tuleb järk-järgult jõuda täielikult tasakaalustatud tervisliku toitumise režiimi, millest peab kinni hoidma.
Kolmas reegel: usaldus ja optimism!