6 müüti armastusest: Vastandid tõmbuvad ning elavad koos kaua ja õnnelikult…

armastus



Üldlevinud ettekujutus ideaalsest suhtest ei pruugi vastata tegelikkusele. Kaugeltki mitte kõik armastuse müüdid pole tõesed.

Esimene müüt.

Et säilitada suhet, tuleb rääkida probleemidest

Pole tõsi.

Meeste ja naiste ettekujutus sellest, kui sageli tuleb probleemidest rääkida, erineb vägagi. Ühtlasi pole mehed niivõrd tolerantsed pikkade ja mõttetute jutuajamiste suhtes nagu naised.

Et vestlusest oleks kasu, peab ta olema midagi haruldast ning maksimaalselt 5 minutit pikk. Samuti tuleks vältida detaile ning panna rohkem rõhku sisule.



Teine müüt.

Vastandid tõmbuvad ning elavad koos kaua ja õnnelikult

Pole tõsi.

Tegelikkuses tagab suhte harmoonilisuse ja pikaajalisuse just partnerite sarnasus. Liiga suurte erinevuste olemasolu toob paratamatult konflikte.

Miks siis arvatakse, et erinevad inimesed sobivad kooseluks? Sest paljud arvavad, et neil hakkab sarnase inimesega igav ega arvesta sellega, et sellise elukaaslase puhul leiab palju rohkem tegevusi, mida koos ette võtta.

Kolmas müüt.

Naised on meestest palju romantilisemad

Pole tõsi.

Paljud uuringud on tõestanud, et ka mehed vajavad aeg-ajalt romantikat – lihtsalt on nende ettekujutus romantikast veidi erinev. Näiteks arvab enamik mehi, et suhtes on kõige tähtsam armastus, kuid vastav küsitlus naiste seas samasuurt armastuse väärtustamist ei näidanud.



Neljas müüt.

Ideaalses suhtes ei ole konflikte

Pole tõsi.

Tegelikkuses on konfliktid normaalne osa meie igapäevaelus ning nad on vältimatud. Kaks inimest, kuivõrd sarnased nad ka poleks, ei saa arvata kõigist asjadest ühtemoodi.

Samas on teadlased tõestanud, et paarid, kes ei tülitse, on vähem õnnelikud. Püüa suhtuda konflikti kui uude infoallikasse, kuna see annab suurepärase võimaluse oma partnerit paremini tundma õppida.

Viies müüt.

Lapsed toovad suhtesse harmooniat

Pole tõsi.

Tegelikkus on hoopis vastupidine – vanemad ei saa piisavalt magada, ei suuda keskenduda teineteisele ning vaidlevad pidevalt raha või kohustuste üle.

Et säilitada perekonnaõnne pärast laste ilmaletulekut on vaja kehtestada 10-minuti reegel: pühendage iga päev 10 minutit teineteisele. Selle aja jooksul on majapidamisküsimuste ja muude probleemide arutamine keelu all.



Kuues müüt. Armukadedus = armastus?

Pole tõsi.

Tegelikkuses annab armukadedus märku pigem partneri madalast enesehinnangust kui armastusest. Armukadedus on omane nii naistele kui ka meestele, kuid reaktsioon on eri sugupoolte esindajatel erineb. Mehed satuvad raevu, tunnevad ennast solvatuna ning mõtlevad kättemaksule.

Armukadedad naised ei mõtle kättemaksule, vaid suhte tugevdamisele. Aga kui armukadeduse teema esineb aina sagedamini teie vestlustes, siis vajate muutusi. Parim lahendus on pöörduda suhtepsühholoogi poole.

pilt: pixabay.com

allikas: internet