Kirss.Net

Sunday, 25 September 2011 08:41

Juuksed ja nende hooldus

 

JUUKSED


Meile kõigile ei ole antud pakse kohevaid juukseid. juustele pühendame üldiselt palju rohkem aega, vaeva ja raha kui ihu hooldamisele. Juuste suhtes oleme tõesti tundlikud.   Tundub nagu reageeriksid  juuksed kõige selgemini,  kui miski ei ole korras.  Ootamatutele muudatustele, pobleemidele ja aastaaegade vaheldumisele reageerivad naised juuksuri juurde aja kinnipanemisega.

Kogu olemus on uus, kui juustes on midagi uut. Sellel põhjusel on ka juuksuri juures saadud pettumus suureks mureks. Ka juuste väljalangemine võib sügavalt puudutada.

Piisab mõnikord vaid tugevast shokist, et juuksed langeksid salkudena välja. Meil on keskmiselt 90 000 juuksekarva. Juukse nähtamatu osa, juukse juur on peitunud peanaha sisse. Tavaliselt teeme tööd 90 000 juuksekarva nähtava osaga - neid pestakse, kammitakse, föönitatakse, värvitakse, tehakse püsilokke. Proovime erisuguseid shampoone ja geele. Juuste saladus on siiski eelkõige peanahas, kus on juuste juur.   juuksed

 
 
Samamoodi nagu taimed on lopsakad heas terves mullapinnas, tunnevad juuksed ennast hästi, kui juur on terve. Peamine osa pingutustest peaks suunama peanaha hoolduseks, mitte ainult juustele. Tugevad, läikivad juuksed on hästi hingava peanaha ja tervete juuksejuurte tulemus. Peanahk käitub päris samamoodi kui näonahk.
Peanahk reageerib samuti tugevasti välistele ja sisemistele mõjutustele - päikesevalgusele, toidule, murele ja stressile. Kuna juuksed üldiselt peanaha peidavad, ei hooli me peanahast nii suurel määral, kui teeksime siis, kui samad probleemid oleksid näol.

 

 

Tähtis on päevane rütm, toit, mille rõhuasetus on suunatud teraviljale. Regulaarsed söögiajad mõjutavad soodsalt näonahka, samuti ka peanahka, see teeb head juustelegi. Palju ränihapet sisaldavad hirss ja oder mõjutavad soodsalt juuste kasvu ja juuste kvaliteeti. Tähtis on leida individuaalselt õige tasakaal rasvase ja kuiva vahel toidus, näol ja juustes. WELEDA eliksiiride abil võib leida sobiva tasakaalu. Juuksed nõuavad kannatlikkust, nad ei kasva ühe päevaga, nii et muutus oleks kohe nähtav. WELEDA juustehooldusvahendites sisalduvad ravimtaimetõmmised takjast, mädarõikast , verehurmarohust ja harilikust kukeharjast, eeterlike õlidena kasutatakse rosmariini ja lavendlit.

 

juuksed 

pilt:sxc.hu 

 

PRAKTILINE JUUSTEHOOLDUS.
Samuti nagu näohoolduses, algame ka juustehoolduses üldisemast, nõndaöelda tüüpilsest keskmisest. Milline on selliste juuste loomulik hooldus, mis ei ole eriti rasvased, ega eriti kuivad. Põhinõuannete järel otsime lahendust kiiresti rasvuvatele ja väga kuivadele juustele ning ka kiusavatele probleemidele nagu kõõm ja juuste väljalangemine.

 

 

JUUSTE PESU.
  Juuste pesul on üllatavalt ergutav ja kiire mõju. Juuste pesust võibki saada küllaldase heaolutunde ja seetõttu jätta vajalikud toimingud peanaha ja ihu hoolduseks tegemata. Juustele endale ei ole ükskõik kuidas neid pestakse. Paljud inimesed kasutavad kiirustades liiga kuuma vett ja väga suurt kogust shampooni. Juuksed loputatakse kohe pesu järel ja hõõrutakse tugevalt rätikuga kuivaks. Kui tahad juukseid sääsata, kasuta jahedat vett. Juuksed ei kuiva ja ei lähe haraliseks nii kui muidu ja nad läigivad. Kui juuksed on märjaks tehtud jaheda veega, võta väike kogus  Weleda Rosmariini šampoon või Weleda Kastanišampoon . 

 

 

Rosmariin aktiveerib peanaha verevarustust ja peab hoolt selle tervise eest. Weleda Rosmariini šampoon sisaldab ka kukeharjatõmmist, milles on rohkesti ränihapet. Räni hoiab juuksed nõtkena,   Rosmariini šampoon i  letsitiinist saavad juuksed neile loomuliku läike.  Kastani šampoonis  on hobukastani tõmmist. See tugevdab juuksekarva.  Weleda Kastanišampoon  sisaldab lisaks ränihappele lanoliini ja linnasetõmmist. Lanoliin ehk villarasv kaitseb juukseid rasvumise eest, seega juukse ehitus ja tervis mõjutavad shampooni valikut,  Weleda Rosmariini šampoon  kasutatakse õrnadele juustele. Kastani šampoon  on paksude, tugevate ja tumedate juuste shampoon. Praktikas valitakse individuaalne sobilikkus. On palju õrnajuukselisi inimesi, kes on aastaid kasutanud kastani shampooni. Lastele ja inimestele, kes pesevad juukseid iga päev, soovitatakse rosmariini shampooni, sest ta on kastani shampoonist leebem.

 

 

WELEDA shampoonidest on vedelik aurutatud niipalju kui võimalik, ja neid peab korralikult lahjendama, seega pesuainet vajatakse vaid väga väike hulk. Lühikeste juuste jaoks piisab kroonise mündi suuruseset kogusest. Vala shampoon peopesa peale ja kanna märgadele juustele. Juukseid pestakse kaks korda; esimese korraga eemaldatakse mustus ja rasv, juuksed loputatakse pesu järel jaheda veega ja pestakse uuesti. Nüüd hõõru peanahka korralikult sõrmeotstega, kuni peanahk suriseb, seejärel loputa juuksed korralikult ja vajuta rätikuga kuivaks, nii hoiad neid ja kammimine on pärast lihtsam. Föönitamine väsitab juukseid ja peanahka tugevalt. Kogemustest on teada, et juuste pesemine 4-5 päevase vahega annab neile piisavalt aega uuendada ärapestud loomulikku kaitset. Sagedamini pestakse juukseid vastavalt olukorrale ja isiklikule harjumusele. Tolmune või must töö ja heitgaasidest mõjutatud juuksed nõuavad pesu iga päev. Siis pestakse juukseid vaid üks kord.

 

 

PEA MEELES PEANAHKA.
Juuksed korrastatakse pärast pesu ja neile piserdatakse või määritakse käega Weleda Rosmariini juuksevesi  . Hõõru juuksevesi hellasti veidi niiskele peanahale. Rosmariin elavdab peanaha verevarustust. Rosmariini juuksevesi sisaldab lisaks rosmariini ja lavendlitõmmisele ka mädarõika- ja hariliku kukeharja tõmmist. Weleda Rosmariini juuksevesi hoiab juukseid pehmete, elastsete ja värskeiena. Lase juustel kuivada loomulikul moel. Kui on vajalik föönikuivatus, on soovitav kasutada kõige väiksemat võimsust. Rosmariini juuksevestt võib kasutada iga päev, see on ka leebe soenguvedelik.

 

 

RASVASED JUUKSED.
Kui juuksed lähevad rasvaseks ühe või kahe päevaga, näitab see häiritud peanaha probleemi, rasunäärmed toimivad liiga tugevalt. Siis peab peanahka rahustama. Vanusega rasunäärmete tegevus nõrgeneb. Oleks kasulik proovida pesta juukseid päev hiljem kui seni pestud, Sageli seoses Weleda Rosmariini šampoon   ja Weleda Rosmariini juuksevesi rosmariini juuksevee kasutuselevõtuga rahuneb peanahk ja rasueritus väheneb. Ära kasuta kannatamatusest tugevaid juuksehooldusvahendeid vahepeal, sest nende järel peab uuesti leidma tasakaalu. 

 

 

 Pane tähele, et juuksepesu vesi ei oleks liiga soe, Sellele lisaks võib olla hea toiduvalik äraarvamatu abi, lisaks liikumine õues. Kui juuksed kõigest hoolimata liialt kiiresti muutuvad rasvaseks, võib teha järgnev “hobukuur” - kasuta veidi aega kastani juuksetoonikumi rosmariini juuksevee asemel. Igal õhtul enne magamaminekut silita juukseid veega märjakstehtud kätega, et juuksed ei oleks liiga kuivad, seejärel piserda kastani toonikumi juustele näiteks läbi peo, et toonikumi ei kuluks liiga palju. Seejärel hõõru sõrmeotstega peanahka ja peida mõneks hetkeks rätiku alla, et toonikum imenduks peanahka ja ei haihtuks õhku.

 

 

SÜGELEMINE
Kastani juuksevesi aitab ka sügelevat peanahka, see sisaldab tõmmiseid hobukastanist, rosmariinist, arnikast, pajukoorest,sibulast, põldosjast. Kui peanahk on katki või ärritunud, võivad tugevad tõmmised ja alkohol liialt ärritada peanahka, siis võiks peanahka eelnevalt ravida tsitruskreemi ja mandli näokreemiga. Ravi võib ette võtta vabal nädalalõpul.

 

 

KUIVAD JUUKSED
Kuivad elutud juuksed, mille pikad otsad on haralised, on sagedasem mure. Kui juuksed on harulised, võib lõigata nad terve kohani, neid ei saa enam mingi menetlusega terveks. Heaks kuivade juuste elavdamiseks on juukseõliga tehtud juukemask; vala supilusikatäis juukseõli peopesale ja teise käega levita ühtlaselt kuivadele juustele. Vaata , et kõik juuksed saaksid õlitatud. Hõõru õli hästi peanahka ja kata rätikuga. Lase mõjuda vähemalt pool tundi.

 

 

Kui olete saunas, ei tohi kuumus olla liiga tugev, juukseid ei tohi keeta. Seejärel pese rosmariini- või kastani shampooniga. Korda õlihooldust iga nädal, kuni juuksed saavad tagasi oma loomuliku sära. Ära kaota lootust liiga ruttu. Juukseõli sisaldab ristikuõie ja takjajuure tõmmist. Lõhnana on looduslikud eeterlikud õlid. Juukseõli aitab ka kõõma ja kuiva peanaha puhul. Juuksed, mis näevad peale föönitamist välja kuiva heinakuhjana elavduvad, kui kasutada paar tilka juukseõli ja hõõruda see sõrmeotstega juustele. ära kasuta rohkem kui paar tilka õli, et juuksed ei muutuks liiga rasvaseks, see ei ole eesmärk.

 

 

KõõM
Kõõm on peanaha loomuliku uuenemise häire; naharakud uuenevad liiga kiiresti. Rakkudel ei ole piisavalt aega vananeda loomulikul moel tavaliest rakust sarvestunud rakuks. Rakud, mis ei ole piisavalt arenenud, moodustavad kõõma ebemeid ja need kuhjuvad peanaha pinnale. Kerge kõõma moodustamise võib sageli tõrjuda efektiivselt kasutades vastavalt rosmariini- või kastani shampooni ja rosmariini juuksevett. Viimatinimetatut kasuta iga pesu järgi, aga mõni aeg ka igal hommikul. Kui olukord ei ole paranenud tunduvalt 6 nädala pärast, alusta “hobukuuri” kastani juuksetoonikuga,(vt. rasvaste juuste hooldust eestpoolt). Kõõm on kangekaelne probleem, mille ravi peab olema pikk. Kui probleem on müödas, vaheta kastani juuksetoonik rosmariini juuksevee vastu.

 

 

JUUSTE VäLJALANGEMINE
  Juuksed kasvavad keskmiselt 0,2 mm päevas. Nahakarva eluiga sõltub karva tüübist - silmaripsme eluiga on umbes 3 kuud, juuste eluiga on umbes 4 aastat. Seejärel juuks langeb välja. Uus juuksekarv lükkab vana teelt eest või vana irdub kammimisel. Kui rasunäärmed toimivad liiga aktiivselt ja juuksed on väga rasvased, võib see põhjustada juuste väljalangemist. Kui juukseid tuleb välja rohkem kui juurde tuleb, on põhjuseks mõni muu probleem. Mõtle järele, kas pesed juukseid liiga sagedasti või liiga kuuma veega. Mõnikord on põhjuseks mingid ravimid või põletik. Sageli on probleem sisemine, näiteks liigne pinge. Sellisel juhul on külaskäik arsti juurde vältimatu. Enneaegne kiilaks minemine, mis esineb tavaliselt meestel, on pärilik, kuhu hooldusvahendite mõju tavaliselt ei ulatu.

 

 

KAHJUSTATUD JUUKSED.
Juuksed taluvad üldiselt hästi välisõhku, tuult, tormi ja vihma. Raskem on taluda juuste föönitamist kuuma õhuga ja püsilokke. Keemiline lokk on õieti juustele tehtud püsiv muudatus. Aja jooksul keemiline lokk häirib juuste ehitust ja kasvu. Kui keemilises lokis kasutatud aineid ei ole segatud piisavalt, võivad juuksed veel lisaks sellele murduda. Peale loki mõjutavad ka värvid juukse olemust. Juuste värvimine on lihtne, Kui kasutad tavalisi keemilisi värviaineid märkad, et aja jooksul juuksed saavad kannatada. Värv on otseses ühenduses poorse peanahaga. Peanaha kaudu värv pääseb vereringesse. Ameerikas on juukse värvidele lisatud hoiatus, et nad võivad põhjustada pärilikke vigu. Kas on teist valikuvõimalust? Olla rahul oma juukse värviga või kasutada taimseid värve, milledest henna on tuntuim. Henna ei ole lihtsalt tulipunane värv, vaid kui hennale on lisatud muid taimseid värve, on olemas lai ja mitmekülgne värvikaart. Spetsiaalsed juuksurid ja salongid oskavad seda soovitada ja aidata.

 

 

TENSIIDID PESUAINETES
Varem pesid inimesed juukseid tavalise seebiga. Seep ja kraanivesi on aga segu, mis jätab juuksed halliks ja tuhmiks. Ainult loodusest saadud ainetest ei ole veel osatud teha pesuainet, millel ei ole seda halba omadust, seetõttu kõik vahutavad shampoonid sisaldavad tensiide peseva ainena. Ka WELEDA on pidanud neid kasutama. Rosmariini- ja kastanishampoonis on leebeim saadaolev pindaktiivne aine, mis looduses hõlpsasti laguneb. Uurimistöö tensiidide asendamiseks käib WELEDAS pidevalt.

 

 

ROSMARIIN JA HOBUKASTAN
  Sama sagedasti kui on iiris kasutuses WELEDA näohoolduses, on rosmariin ja kastan kasutuses juustehoolduses.Nende erinevused välimuses viitavad nende erinevale mõjule. Rosmariin ( Rosmarinus offitsinalis ) on peeneleheline ravimtaim, millel on ergutav tugev lõhn ja väikesed õied, lehed on õieti okkad, mis lõhnavad sama tugevalt kui õied. Rosmariinil puudub hobukastani hiiglaslik suurus ja jõud, aga selle korvab taime tulisus. See omadus paneb vere paremini voolama. Eriti peanahale on see tähtis. Juukse hoolduses mõjub rosmariin nii ergutavalt, et veri voolab päris perifeersemate juussoonteni välja, nii peanahk püsib tervena.

 

 

Hobukastan ( Aesculus hippocastanum ) ei ole taim nagu rosmariin vaid puu. See võrsub tohutu jõuga maast, on kevadel varakult lehes ja tal on suured püsivad küünlataolised õiekobarad. Selle puu juures on kõik suur. Varakult sügisel poetab ta maha suured viljad, mis on peidus tugevate ogadega ja veidi karvaste koorte sees. Äsja koorest väljapudenenud kastan läigib nii et juuksed muutuvad kadedaks. Hobukastani suurus, jõud ja läige on ärakasutatud kastani shampoonis ja kastani juuksetoonikus.Need tooted tugevdavad peanahka, annavad kohevust ja vähendavad rasvaseks minekut. Kastan on juuksehoolduses rosmariini suur vend. Õrnadele juustele on rosmariini shampoon õige valik, tugevad juuksed vajavad kastani shampooni, Üldiselt terve peanaha jaoks kasut rosmariini juuksevett aga kui peanahal on probleeme, mis vajavad ravi, loodetakse kastani juuksetooniku peale.

 

Allikas: www.weleda.ee

Weleda Rosmariinishampoon: Weleda Kastani-shampoon:Weleda Rosmariini juuksevesi  

Osta saab http://www.okoviis.ee/ 

Read 9285 times

Related items

 • Juukselõikuste kuukalender: MÄRTS

  Kuukalendriga on palju lihtsam planeerida juuksuri külastamise aega.

  taustapilt

 • Punutud soengud

  Tundub, et punutud soengud on veel pikka aega äärmiselt aktuaalsed, kuna neid võis näha moelavadel eelmistel hooaegadel ja ilmselt saab ka järgmistel.

  soengud

 • Moodsad lühikesed lõikused: Intermède kollektsioon

  Otsustasid juuksed lühikeseks lõigata? Siin sulle kaks lühikese lõikuse ideed Intermède salongiketi kollektsioonist, Prantsusmaa südamest, mis toetavad brändi juhtlauset - "Juuksed on meie kirg!". Need on lõikused dünaamilistele ja julgetele naistele, mis ei oma kindlat struktuuri ning näevad seetõttu väga naiselikud ja seksikad välja. 

  soeng

ILUNIPID, MEIKIMINE

Kui ripsmed langevad välja...

Kui sa märkasid, et su ripsmed langevad aktiivselt välja, siis mõtle läbi, äkki teed midagi valesti.  

Loe edasi »
ASTELPAJU: Naiste ilu ja nooruse saladus

Astelpaju marjad on üks täiuslikumaid taimsete vitamiinide allikaid. Viljad sisaldavad C-vitamiini (sõltuvalt viljasordist 150-1600 mg %), vitamiine B

Loe edasi »

Hetkel on lehel...

We have 137 guests and no members online

Võta kaalust alla koos Ashley Bordeniga kõigest 14 päevaga!  (Nüüd mugav sinu nutitelefonil )

14 päeva vastu pidada pole üldsegi raske, sest nii lühikeseks ajaks suudad sa küll ennast kokku võtta. 

Veelgi enam, õigel rajal aitab püsida Ashely Bordeni isiksus, tema figuur ja välimus, sest teda ei kutsuta asjata fitnessi guruks. 

Dieedi reegleid loe siin  >>

Huvitavat näohoolduse kohta

Mul on väikesed rinnad...

„Olen 18-aastane, kuid rinnad siiamaani nagu teism

Loe edasi »
Mis vanuses naised on kõige ilusamad?

Aastatega muutub iga naise välimus – isegi vaatama

Loe edasi »

Küüned, Küünehooldus

Juuksehooldus

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsiste kasutamisega sellel veebilehel.

Nõustun