Parfüümid köidavad meid meie meeli mõjutades; eks ole ju lõhnataju seotud vahetult aju emotsioone kontrolliva keskusega.
Lõhnakultuuri õppetunnid
Kanna parfüüme nagu rõivaidki.
Kõigepealt kasuta dušigeeli, mis jätab sinu nahale kerge aroomi; seejärel kasuta ihukreemi. See ühtaegu tugevdab lõhna ning niisutab keha. Need kaks toodet lõhnastavad keha päevaks piisavalt.
Erilistel puhkudel või õhtustel üritustel pihusta nahale pisut tualettvett (eau de toilette) või sellest tugevamat lõhnavett (eau de parfum).
Parfüümiekstrakt, lõhnade kuninganna, on täpiks ‚i’ peal. Selle tilgakest kasutatakse erilistel puhkudel. Päevasel ajal ja tööl kasutamiseks on selle lõhn liiga tugev.
Lähtu parfüümi kasutamisel järgmistest näpunäidetest
-
Kanna lõhna alati puhtale nahale kõige intensiivsema vereringega kohtades (nn. pulsikohad). Niisugusteks kohtadeks on randmete ja küünarnukkide siseküljed, dekoltee, kubemepiirkond, põlveõndlad ja pahkluud. Väldi meelekohti ja kõrvataguseid – rasv muudab parfüümi lõhna ebameeldivaks.
-
Vaatamata sellele, et paljude parfüümide põhilised toorained on samad, on iga parfüüm tänu lõhnaainete kombinatsioonile siiski ainulaadne. Lisaks võimendavad lõhna eripära selle kvaliteet ja kasutaja naha soojus. Just seetõttu omandavad parfüümid iga kasutaja nahal erineva lõhna.
Piisab vaid kergest hõngust
Väldi parfüümide kasutamist oma keha esiosal, st. rindadest kõrgemal asetsevas piirkonnas kuni näoni. On igati mõistlik kasutada esmamulje loomiseks oma välimust ja isikupära, mitte teisi lõhnapilvega uimastada.
Juhul, kui sul on tundlik nina, alusta lõhna kasutamist altpoolt ning pihusta seda kuni nabapiirkonnani. Sel moel liigub aroomipilv koos sinuga ning ei tõuse nii kõrgele, et see võiks hingamisteid ärritada.
Mõistlik kasutaja mõtleb ühtlasi läbi eheda parfüümi kasutamise olukorrad. Nii võib näiteks parfüümi kasutada üksnes pärast teatrit välja minnes. Nii ei hakka lõhn pikka aega teistega lähestikku istumise korral neid kuidagi häirima.
Sobiva lõhna valimine
Testi lõhna alati enda nahal, kuna see kohaneb kandja naha ainevahetuse, soojuse ja pH-ga. Lase lõhnal mõnda aega toimida ja nuusuta seda alles siis. Proovi korraga vaid paari lõhna. Lõhnataju on kõige erksam hommikuti.
Hoia parfüümi õigesti
Parfüüm säilib avamata pakendis 3-5 aastat. Pärast avamist on selle kasutusaeg umbes poolteist aastat – eeldusel, et hoiad korralikult suletud lõhnaõli pakendis ja toatemperatuuril.
Parfüümi suurimateks vaenlasteks on valgus ja soojus.
allikas: http://www.stockmann.ee/; Sini Kesänen
pilt: pixabay.com