Mida teha, kui päikesepaisteline suvi on möödas, aga nii tahaks olla pruun!Päevitame solaariumis!

solaarium



Päike on naudingu ja hea enesetunde sünonüüm. Kuid mida teha, kui päikesepaisteline suvi on möödas, aga nii tahaks olla pruun! Õige – võib minna solaariumi.

Kõik teavad, et tõmmu nahk muudab figuuri visuaalselt saledamaks ning nahk ise tundub sile ja puhas. Kõik see on saadaval igal aastaajal üsna tagasihoidliku raha eest!

Samas on solaariumis käimisega seotud mõned kindlad reeglid ja vastunäidustused.



Solaariumi eelised

* Solaariumis tekib päevitus kiiremini kui näiteks rannas. 20 minutit solaariumit annavad samasuguse efekti nagu 2-3 rannas veedetud tundi. Järelikult on solaarium ohutum, sest kahjuliku UV-kiirguse mõju on väiksem.

* Teisest küljest on UV-kiirgus meile siiski vajalik, et organism saaks toota D-vitamiini, mis on omakorda tarvilik kaltsiumi ja fosfori omastamiseks. Eriti aktuaalne on see talvisel perioodil.

* „Tehislik päike” stimuleerib organismi immuunsüsteemi, aktiviseerib ainevahetuse ja sisenõrenäärmete protsesse.



Kasulikud nõuanded

Ärge päevitage solaariumis alasti. Kindlasti tuleb kaitsta rindu (äärmisel juhul ainult rinnanibusid, kasutades selleks spetsiaalseid rinnakaitseid). Samuti on soovitav katta bikiinipiirkonda.

Kasutage solaariumis silmakaitseid või tumedaid päikeseprilli, kui te ei soovi kahjustada silma võrkkesta.

Maksimaalse efekti saamiseks tuleks enne solaariumi külastamist käia duši all, eemaldada näonahalt kogu kosmeetika ning kontaktläätsed.

Solaariumi jaoks mõeldud kaitsekreemide kasutamine on kohustuslik! Kandke veidi kreemi ühtlase ja õhukese kihiga nahale. Kreem aitab vältida põletusi ning muudab päevituse püsivamaks.

Soovitav aastane solaariumi külastuste arv on 50, igaüks mitte üle 20 minuti. Esimene seanss ei tohi kesta üle 5 minuti. Solaariumi võib külastada 1-2 korda nädalas.

Puhkeaeg kahe solaariumikasutuse vahel peab olema vähemalt 48 tundi.



Solaariumi vastunäidustused

* mõnedel inimestel on loomulikult valge nahk, mis ei päevita üldse. Sellisel juhul võib solaariumi kasutamine põhjustada nii põletusi kui allergilisi reaktsioone.

* tedretähnide ja sünnimärkide rohkus – UV- kiirguse mõjul võivad need põhjustada kasvaja tekkimist. Arstid ei soovita viibida sellise nahaga inimestel kaua päikese käes ega külastada solaariumit.

* rasedus ja rinnaga toitmine – et vältida pigmentlaikude tekkimist.

* solaarium on keelatud järgmiste haiguste korral: suhkrutõbi, kilpnäärmehäired, hüpertoonia, mastopaatia, suguhaigused.

* antibiootikumide ja mõnede teiste ravimite manustamine – mõned ravimid muudavad naha tundlikumaks. Kindlasti tuleb konsulteerida arstiga ning lugeda läbi ravimi vastunäidustused.

 

MEELDIVAT PÄEVITAMIST!

 pilt: miramonti.net

allikas: internet