Print this page
Tuesday, 09 June 2009 14:59

Peo korraldamise nõuanded

Peo planeerimisel ja korraldamisel tuleb arvestada mitmesuguste asjatoimetustega. Olenemata sellest, kas oled ise peokorraldaja või pöördud peokorraldusfirma poole, tuleb sul raske töö ära teha.

pidu

Enne pidu


Otsusta, mida soovid külalistele pakkuda. Mõtle, kas korraldad mõnusa kohviõhtu või grillpeo või soovid külalistele pakkuda hoopis hõrgutavaid tikuvõileibu.


Pane kõik mõtted kirja, siis on hea neid järgida. Ära rassi üksi, vaid jaga ülesandeid ka teistele. Võid valmistada road kodus, kuid ära unusta, et poest leiad suure hulga valmis- ja pooltooteid, millest on hõlpus lauale hõrgutisi võluda.


Säti kodu korda. Eemalda liigsed koduseadmed ning pisiesemed laudadelt ja riiulitelt.


Hangi piisavalt lauanõusid. Vajaduse korral võid need ka laenutada. Kontrolli, kas nõud on puhtad ja terved. Võid pöörduda ka mõne lauanõusid laenutava firma poole, kust saad tellida endale peopäevaks kõik vajaliku. Ja parim on see, et võid nõud tagastada ka mustalt, mistõttu tüütu nõudepesu jääb ära.


Mõtle, kus soovid toitu serveerida. Kui ruumi on vähe, aseta kohvitassid näiteks kummutile, joogiklaasid serveerimislauale või laiemale aknalauale(mitte päikesepaiste kätte), toidud lauale või köögi tööpinnale.


Vali välja laudlinad. Pea meeles, et kaunist pinda ei tasu tingimata laudlinaga peita. Kaunista tuba, osta lilli ja küünlaid. Kasuta looduslikke materjale nagu lehti, kivikesi, lilli ja oksi. Vali välja salvrätid: söögilauale suuremad ning kohvilauale väiksemad.


Peo ajal tekib alati puudus külmadest toiduainete hoiukohtadest. Varu suur hulk jääd, mille peal saad jahutada jooke. Külmaaukudega termokotid sobivad toiduainete lühiajaliseks säilitamiseks.


Nii palju kui võimalik tee toidud ette valmis ning pane need sügavkülmutisse, et peopäevadel saaksid end veidi rahulikumalt tunda.


Organiseeri peopäevaks abiväge.


Kui palju serveerida?


Toiduained


Vaata retseptidest järele toidukogused ja seejärel arvuta kogused külaliste arvu järgi. Otsusta, mille puhul eelistad koguseid ja mille puhul panustad kvaliteedile.


Koosta menüü. Serveeri erisuguseid roogi. Ära unusta ka dieedil olijaid ja taimetoitlasi. Laktoosivabad ja laktoosi vähe sisaldavad piimatooted sobivad hästi toitude valmistamiseks ning küpsetamiseks. Serveeri kala, kana ja teisi lihatooteid eri vaagnatelt ning köögivilju eraldi.


Joogid


Šampanjat ja vahuveini 15 cl inimese kohta
(1 pudel on 75 cl = 5 klaasitäit)


Valget ja punast veini 12-15 cl inimese kohta
(1 pudel on 75 cl = 5 klaasitäit)


Õlut 1 pudel või purk(33-50 cl) inimese kohta


Pidudele sobivad ka pakiveinid.


Kui sa ei soovi veinipakki peolauale panna, siis vala vein pakist karahvini.


Ära unusta ka alkoholita võimalusi.


Kohv


Iga inimese kohta arvesta kaks tassi kohvi.


500 g kohvipakist saad valmistada umbes 6 liitrit ehk 40 tassitäit.


Kasuta kohvi tegemiseks puhtaid seadmeid, värsket vett ja igapäevasest kvaliteetsemat kohvipulbrit. Peokohvi valmistamiseks sobib eriti hästi tumeda röstiga kohvipulber.


Kasuta termoskanne, puhasta neid korralikult ja enne kohvi valamist eelsoojenda neid sooja veega.


Serveeri korralikult tõmmanud teed. Tee jaoks peab olema eraldi termoskann. Valmista tee näiteks kastrulis ja kurna see termosesse.


Tõsta kohvilauale kindlasti ka piim, kohvikoor, suhkur ja suhkruasendajad ning teejoojatele mesi. Kohvi kõrvale maitseb hästi ka värske vesi.


Allikas: Hobby Halli retseptiraamat

Pilt: sxc.hu

Read 7877 times

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsiste kasutamisega sellel veebilehel.

Nõustun