Print this page
Wednesday, 01 April 2009 15:45

HOIAME KOKKU: Igapäevaostud

Väljudes poest, imestad nagu alati, et kulutasid nii palju raha, kuid ei ole põhimõtteliselt midagi erilist ostnud. Iga kord lubad endale, et nüüdsest hakkad kokku hoidma. Kuid sõnad jäävad sõnadeks... Vaatame, kuidas saab kokku hoida ilma suurte loobumisteta.

raha

 

Toiduained


Kas sa sooritad ostud lähimas poes? Kindlasti on seal hinnad palju kõrgemad kui näiteks kahe kilomeetri kaugusel asuvas supermarketis. Palju lihtsam ja odavam on osta kõik toiduained kord nädalas suures poes. Niiviisi hoiad kokku nii raha kui aega. 


Kompott mahlajoogi asemel


Selle asemel, et kulutada raha mahlajookide(ca 15-20 EEK/1l) või maitsestatud vee(ca 20-25 EEK/ 1l) peale, osta üks pakk külmutatud marju(0,5 kg maksab 20-25 EEK) ning valmista sellest kompott. Ühest sellisest pakist saad 5-6 liitrit kompotti, mis on kahtlemata maitsvam ja kasulikum jook.


Allahinnatud tooted


Tihti müüakse odavamalt toiduaineid, mille kõlblik kuni on täna lõppemas. Selliseid toiduaineid saab tervelt 50-70 % odavamalt. Kuid neid tohiks osta ainult juhul, kui oled kindel, et sööd neid täna ära. 


Lapsed


Minnes kauplusse lapsega, ostad tavaliselt suure hulga komme, nätse või mänguasju, mis aga ei lisa lapsele tervist. Seepärast, parem on poes käia ilma lasteta.


Ilus pakend


Me oleme harjunud ostma ilusa pakendiga tooteid. Kuid suurtes poodides on olemas nn poe eritellimusel toodetud kaubad, millel on tavaliselt hallikasvalge suurte tähtedeta pakend, kuid hea hind. Pakendi viskame niikuinii mõne aja möödudes ära, milleks siis maksta rohkem.


Koosta nimekiri kaupadest, mida tõesti vajad


Olles poes, mõtleme kaua, mida me vajame ja mida mitte. Siis aga ostame kaupu „igaks juhuks” vaatamata sellele, et kodus on veel kaks pakki alles. Sellisel juhul on suurepäraseks väljapääsuks kaupade loetelu.


Kasuta sularaha


Võta kaasa ainult nii palju raha, kui palju oled valmis kulutama. Kui sa tead, et sul on kaasas ainult kindel summa, siis ei tee sa spontaanseid oste, kartes, et sul jääb rahast puudu. 


Sooduskaart


Ära jäta seda koju! Sõltuvalt poest saad kokku hoida tervelt 3-6 % kogusummast, mis on 500 kroonist tervelt 15-30 krooni. 

/span/span
Read 7225 times

Related items

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsiste kasutamisega sellel veebilehel.

Nõustun