Print this page
Sunday, 11 September 2011 07:21

Dukani dieet – uus hitt kaalulangetamises!

Rate this item
(0 votes)

 

dieet Dukani dieedi on pärit kuulsalt prantsuse dietoloogilt Pierre Dukanilt ning toetub madala süsivesikusisaldusega toidu tarbimisele. Antud metoodikast peetakse kinni mitme kuu vältel, kuid soovi korral võib seda kasutada kui põhilist toitumissüsteemi kogu elu jooksul tänu tema mitmekesisusele ja kasulikkusele.

 

Dukani dieet koosneb neljast etapist, milles igaühel on oma kindlad reeglid. Kõigi etappide kohta saab aga öelda järgmist:

* Kogu dieedi vältel peab päeva jooksul jooma vähemalt 1.5 liitrit puhast vett.

* Iga päev(kuid erinevates kogustes) süüakse kaerakliisid.

* Iga päev käiakse väljas jalutamas(vähemalt 20 minutit esimeses faasis ning 30 teises ja kolmandas). 

* Kohustuslik on mõõdukas füüsiline koormus.

 

Dukani dieet on väga efektiivne – nädalaga on võimalik kaotada 3-5 kilogrammi. Kuid see on saavutatav vaid kõigi nelja faasi täpse järgimise korral.

 

Esimene dieedifaas – „Rünnak“

 

Kaalukaotus 2-6 kilogrammi.

 

Esimesel etapil pannakse käima rasvade põletamise protsess, seepärast on tegemist kõige raskema faasiga – sa võid tunda ebamugavust ja nõrkust.

 

Etapi pikkust määratakse vastavalt liigsele kaalule:

10-20 kg ülekaalu – 3-5 päeva

20-30 kg ülekaalu – 5-7 päeva

rohkem kui 30 kg ülekaalu – 5-10 päeva

 

Rohkem kui 10 päeva esimest faasi järgida ei tohi.

 

Rünnakumenüüs on ülekaalus valguline toit. Selle faasi jooksul on soovitatav süüa: kalkuniliha, väherasvast sinki, veisemaksa, keedetud/aurutatud/grillitud kala ja mereande. Samuti on lubatud munad ja rasvatud piimatooted. Toidule võib lisada maitseaineid, äädikat, sibulat, küüslauku või soola vähestes kogust. Lisaks on iga päev kohustuslikud 1,5 supilusikat kaerakliisid.

 

Mida süüa ei tohi?

* suhkrut(selle asemel kasuta suhkruasendajat)

* küüliku-, hane-, pardi-, veise-, sea- ja lambaliha.

 

Teine faas – kaalulangetus

 

Selle faasi pikkus sõltub kaalulangetaja organismi individuaalsusest ning kaalulangetamise kiirusest.

 

Selles etapis domineerivad kaks põhilist toitumismenüüd: valguline ja taimne toit. Kui soovid langetada vähem kui 10 kilogrammi, siis peaksid sööma taimset ja valgulist toitu kordamööda ülepäeviti(s.t kui täna sööd valgulist toitu, siis homme taimset ja ülehomme jälle valgulist). Kui soovid kaotada rohkem kui 10 kilogrammi, siis vaheta menüütüüpi iga 5 päeva tagant.

 

Selle faasi vältel on vaja iga päev süüa 2 supilusikat nisukliisid. Lisaks tohid süüa: ükskõik milliseid köögivilju, v.a herned, kartul ja aedoad. Köögivilju võid kas küpsetada, keeta või süüa toorena. Riisi süüa ei tohi, kuna ta sisaldab palju tärklist. Ehk siis peaksid kombineerima liha- ja kalatoitu köögiviljadega.

 

Mitmekesisuse tagamiseks on teises faasis lubatud ka järgmised toiduained: maitseained, terav pipar, piim, küüslauk, želatiin, ketšup, 3 sl valget või punast veini päevas, 1 tl väherasvast kohvikoort või kakaod. Kuid eeltoodud nimekirjast tuleb valida 2 toiduainet päevas.

 

Kolmas faas – tulemuste kinnistamine

 

Sellel etapil kinnistatakse dieedi ajal saavutatud tulemusi. Kolmanda faasi pikkus sõltub dieedi vältel kaotatud kaalust – korruta kaotatud kilogrammide arv kümnega ning saadki kolmanda faasi pikkuse kätte(ehk kui kaotasid 5 kilogrammi, siis kestab kolmas faas 50 päeva).

 

Nagu sai eelnevalt mainitud, on Dukani dieeti lihtne pidada ning seda on eriti hästi näha kolmanda faasi näitel. Menüü on üsna mitmekesine:

 

* sobivad kõik esimese etapi toidud

* ja teise etapi köögiviljad

* lisaks üks portsjon puuvilju iga päev(v.a banaanid ja viinamarjad)

* 2 viilu leiba

* 40 g juustu

* 2 korda nädalas tärklist sisaldavat tooted – kartul, riis, mais, herned, aedoad, makaronid.

 

Sellel etapil on iga päev tarbivate kaerakliide kogus tervelt 2.5 supilusikat.

 

Selle faasi ajal võid lasta endal üks kord nädalas lõdvestuda – 1 toidukorra ajal võid süüa kõike, mida süda(või kõht) soovib.

 

Neljas dieedi faas – stabiliseerimine

 

Sel perioodil pead kinni pidama vaid kahest reeglist:

* sööma iga päev 3 supilusikat kaerakliisid

* sööma ühel päeval nädalas vaid valgulist toitu

 

Ülejäänud osas ei sea lõpetav faas sinu toitumismenüüle mingeid piiranguid.

 

Kirss.Neti lugeja, kas kavatsed Dukani dieeti pidada? 

pilt: dreamstime.com 

 

Read 23247 times

Related items

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsiste kasutamisega sellel veebilehel.

Nõustun