Print this page
Wednesday, 17 November 2010 11:59

Kaasaegse mehe enimlevinud salasoov on...

Kuigi tänapäeva ühiskonnas propageeritakse võrdõiguslikkust ning naiste äriga tegelemist, on siiski harjumuspärane, et kodutööde ja laste kasvatamisega tegeleb just naine ning mees on põhiline rahateenija. Viimase uuringu käigus tuli aga välja, et kaasaegsed tugevama ja õrnema sugupoolte esindajad vahetaksid heameelega oma soorolle. 

salasoov 

pilt: dreamstime.com  

 

Enamikul juhtudel käib see meeste kohta, on veendunud Lancasteri ülikooli spetsialistid. Korraldanud laiaulatusliku küsitluse briti töötavate meeste seas, tegid nad hämmastava järelduse, et 82 % mehi tahaksid töölt lahkuda, et tegeleda tüüpiliste naiste kodutöödega. 

 

80 % meessoo esindajatele valmistab kodutöö tegemine rõõmu. Parimateks stressialandajateks on meeste arvates riiete triikimine, põrandate pesemine ja hommikusöögi valmistamine.

 

„Tänapäeval toimub soostereotüüpide kiire muutumine. Mehed ei pruugi olla perekonnas enam toiduhankijad ja naised ei soovi pühendada oma elu üksnes kodukolde säilitamisele,“ põhjendavad küsitluse tulemusi psühholoogid.

 

Kahjuks ei saa praegusel hetkel oma unistusi täiel määral realiseerida ei naised ega mehed, kuna väljend „isa lapsepuhkusel“ on siiamaani üsna harjumatu ning edukaid ärinaisi ei peeta enamasti täisväärtuslikeks õrnema soo esindajateks. Olukorda aitaksid parandada tööandjad, kui sooline võrdõiguslikkus oleks tõepoolest kõigis ühiskondliku elu sfäärides tagatud.

 

Read 5884 times

Related items

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.

Nõustun küpsiste kasutamisega sellel veebilehel.

Nõustun